Facebook Google+ Twitter

Oryginalny sylwester na Rynku Głównym w Krakowie

Bez zagranicznych gwiazd, ale z Kroke, Wawelami i Pod Budą na scenie. A zamiast pokazu sztucznych ogni, laserowe widowisko. Tak w skrócie przedstawia się zabawa sylwestrowa na krakowskim Rynku Głównym, która zdaniem organizatorów wcale nie jest "kryzysowa".

Podczas imprezy sylwestrowej na krakowskim Rynku Głównym 2010/2011 / Fot. Piotr DrabikW tym roku organizujemy Sylwestra według nowej formuły (...) Sylwester po krakowsku to różnorodność, oryginalność i zabawa dla wszystkich. To także artystyczny kocioł i możliwość zabawy przy zróżnicowanej stylistycznie muzyce. Wszystkich wykonawców, którzy wystąpią na krakowskim Sylwestrze łączy jedno: pasja tworzenia, unikatowość i oryginalność, a więc cechy, które wyróżniają artystyczny Kraków na tle globalizującego się także muzycznie świata - podkreślała na środowej konferencji prasowej ws. tegorocznego plenerowego sylwestra Magdalena Sroka, wiceprezydent Krakowa ds. kultury, promocji i sportu. Wyprzedzając pytania miejscowych dziennikarzy, szybko zdementowała pogląd, jakoby program tegorocznego sylwestra na Rynku Głównym jest wyjściem "kryzysowym". A w repertuarze imprezy znajdziemy m.in. Zespół Pod Budą z Andrzejem Sikorowskim na czele, Jan Wojdak z zespołem Wawele, Joanna Słowińska, Fox Gang, Eluktrick, Teddy Jr. (znani z występów w programie "Must Be The Music"), Don’t Ask Smingus, zespół Kroke z Mają Sikorowską, Vladimirska oraz grupa Kulturka.

Udział artystów cudzoziemców, którzy zamieszkali w Krakowie, będzie świetną promocją dla miasta (...) Nic tak dobrze nie przemawia w dzisiejszym świecie, jak fakty. W naszym mieście jest potencjał artystyczny, który powinien zostać wykorzystany do promocji Krakowa - argumentował Adolf Weltschek, dyrektor Teatru Groteska, który odpowiada za stronę artystyczną sylwestrowej zabawy. On również stwierdzeniem, że jeśli jest to impreza kryzysowa, to każdemu życzy takiego kryzysu jasno pokazał, co sądzi o zarzutach wobec zbliżającego się sylwestra. Nie da się ukryć, że tegoroczna impreza z 31 grudnia na 1 stycznia przedstawia się w grodzie Kraka w alternatywny sposób, w porównaniu z Wrocławiem i Warszawą, gdzie ich władze i sponsorzy nie zamierzają oszczędzać na zbliżającym się sylwestrze. Szefowa Krakowskiego Biura Festiwalowego (KBF), Izabela Helbin, mówiła natomiast o szczegółach projektu Wieży Babel, w którą na tą wyjątkową noc zamieni się Wieża Ratuszowa, jeden z symboli Rynku Głównego. Chcemy podkreślić, że Kraków to nie tylko symbol historii i tradycji, ale również miasto tolerancji i gościnności (...) Dlatego obok znanych i lubianych krakowskich artystów, usłyszymy także zagranicznych twórców, którzy związali się z Krakowem. Pokochali to miasto, tu chcą żyć, pracować i tworzyć - mówiła dyrektor KBF (poniżej relacja z krakowskiego sylwestra sprzed dwóch lat).Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.