Facebook Google+ Twitter

Orzeł może. Czy posprząta wrocławski rynek?

W ramach akcji "Orzeł może" na wrocławski rynek zrzucono z helikopterów 600 tys. ulotek. Spora część z nich od razu rozmokła i nie nadawała się do odczytania. Wiele z ulotek zalega na dachach. Organizatorzy nie zadbali o ich posprzątanie.

 / Fot. PAP/Jacek TurczykAbstrahując od kontrowersji jakie wzbudziła akcja, należy też przyjrzeć się jej organizacji od strony technicznej. Na wrocławski rynek zrzucono setki tysięcy ulotek promujących akcję. Pogoda wyjątkowo temu nie sprzyjała, bowiem w dolnośląskiej stolicy od kilku dni pada deszcz. W skutek tego ulotki szybko nasiąknęły wodą i okazały się bezużyteczne (w kontekście konkursu polegającym na zebraniu ich jak największej liczby).

Utrudniło to znacznie ich posprzątanie. Większym problemem jest jednak to, że spora część ulotek zalega na dachach kamienic i ich usunięcie jest niemożliwe. Trzeba będzie poczekać aż wyschną i same spadną z dachów.

Nie to jest najbardziej rażące. Przy okazji takich akcji organizatorzy zawsze wynajmują firmę do sprzątania po imprezach. Jak informuje Gazeta Wrocławska, tym razem było jednak inaczej i do firmy Trans-Formers nikt się nie zgłosił. Tak więc to miasto będzie musiało posprzątać po imprezie.

Nasuwa się tutaj pytanie: gdyby zwykły obywatel rozrzucił chociażby kilka tysięcy ulotek w rynku, to czy dostałby mandat za zaśmiecanie miasta?

Źródła: Gazeta Wrocławska i obserwacja własna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

W Warszawie bywam niezwykle rzadko i nie dane było mi tego sprawdzić. Wrocław to moje miasto i uważam za normalne, że akurat w odniesieniu do niego piszę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 04.05.2013 03:24

Panie Łukaszu, ale śmiecenie jest śmieceniem. Zwrócił Pan uwagę na problem. Może warto także zwrócić uwagę na to samo przed pałacem prezydenckim? To się dzieje co miesiąc.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po pierwsze to organizatorzy meczów wynajmują firmy sprzątające, a jeśli kibic idzie ulicą i śmieci, to grozi mu mandat w wysokości 200 zł.

Co do pierwszego pytania, to proszę go kierować gdzie indziej. Powtarzam, że nie jestem rzecznikiem prasowym ani PiSu ani Solidarnych2010 i nie mam z tymi organizacjami nic wspólnego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łukaszu - a kto i za ile sprząta Krakowskie Przedmieście po miesiączkach pana Kaczyńskiego?
A poza tym - dlaczego Ty nie lubisz czekolady? Wytwarza endorfiny, poprawia nastrój i działa ożywczo lepiej niż napoje w puszkach, które też trzeba sprzątać. Np. na stadionach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeszcze jest kilka miast do oblecenia i poddania krytyce .
Ale boli ......:((

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przyznać się, kto zeżarł orła!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście że Orzeł może, a wrona/chodziło o WRON/ Orła nie pokona /hasło wznoszone w czasie "stanu wojennego

Komentarz został ukrytyrozwiń

Była inna pogoda. Tak czy siak, organizatorzy powinni zadbać o ekipę sprzątającą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W stolicy nie było problemów z posprzątaniem. Chętnych do zbierania ulotek nie brakowało

link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.