Facebook Google+ Twitter

Orzełek wróci na koszulki polskich piłkarzy? PO chce zmienić prawo

Pojawiła się szansa na powrót godła na koszulki piłkarzy. To co wydało się do tej pory niemożliwe, może stać się faktem za sprawą chęci zmiany prawa przez Platformę Obywatelską.

Nowe stroje reprezentacji Polski / Fot. Damien Perquis. Fot. PAP/Maciej KulczyńskiJak podaje TVN24, dziś na konferencji prasowej Andrzej Biernat (PO) mówił: "Art. 13 ustawy o sporcie mówi, że reprezentanci Polski mają prawo do używania godła narodowego na swoich koszulkach. Chcemy małej zmiany. Zamiast prawa do używania, obowiązek używania godła narodowego na strojach reprezentacyjnych". Platforma Obywatelska zapewnia, że projekt nowelizacji ustawy trafi do marszałek Sejmu Ewy Kopacz już w czwartek.

Posłowi Andrzejowi Biernatowi na konferencji towarzyszyli także byli reprezentanci Polski Roman Kosecki oraz Cezary Kucharski. Tvn24 przytacza wypowiedź Romana Koseckiego: "Chcemy orła na piersi, te mecze, które się gra (z orzełkiem - przyp. red.) są wyjątkowe, każdy je pamięta do końca życia. Orzeł z powrotem przyfrunie na koszulkę" - mówił Kosecki.

Zobacz jak wyglądają nowe stroje naszych piłkarzy

Pomysł Polskiego Związku Piłki Nożnej odnośnie zastąpienia orzełka logiem PZPN, wzbudził kontrowersje nawet w samym związku. Protest w tej sprawie mają zgłosić na walnym zgromadzeniu działacze z Dolnego Śląska. Tvn24 cytuje wypowiedź członka zarządu PZPN Jacka Masioty": "Musimy wycofać się z tych koszulek. To był błąd prezesa Laty. Cierpi na tym wizerunek związku. Odbiór PZPN po tej decyzji jest jednoznacznie negatywny". Decyzję związku o usunięciu z koszulek orzełka negatywnie ocenili także kibice. Gdy piłkarze trenowali w miniony wtorek we Wrocławiu kibice rozwiesili transparenty z napisami "Piłka nożna dla kibiców" oraz "Tradycja zobowiązuje, nowym strojom nikt nie kibicuje". PZPN informuje, że obecne stroje mają obowiązywać jeszcze przez dwa lata.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Roman Kowalewski
  • Roman Kowalewski
  • 15.11.2011 21:09

Magdaleno Gawryś skoro zadałas tak trywialne pytanie to odpowiadam .Ja wiem dlaczego Polacy maja godło ,ORŁA BIAŁEGO i dlaczego mamy flagę dwukolorowa .Tu znajdzie Pani odpowiedź na temat Orła jako naszego godła :Historia Orła Białego .
Mówimy , ze nasza flaga składa sie z koloru białego u góry i czerwonego na dole .Czy tak faktycznie jest ?Jaki kolor jest trn na dole naszej flagi ?Prosze o odpowieedź i uzasadnienie .Oczywiście pozdrawiam, nie szukam zaczepki .

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
  • olek kan
  • 15.11.2011 20:04

no i juz wiemy dzieki komu bedziemy miec znow orzelka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A kto w ogóle pamięta, dlaczego orzeł jest godłem Polski?

Komentarz został ukrytyrozwiń

I słusznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Adamiak
  • Jan Adamiak
  • 15.11.2011 17:37

A po co ? Gdy go brak, to jakoś mniej wstydu za "sukcesy" inaczej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.