Facebook Google+ Twitter

Orzesze - wielka majówka z wieloma atrakcjami

Już w najbliższy weekend, 26 – 27 maja, na orzeskim stadionie Miejskiego Klubu Sportowego ‘Sokół” odbędzie się „II Charytatywny Zlot Tuningowy”. Jest on częścią XI Integracyjnej Majówki Orzesze 2007 „Żyjmy bez barier”.

Majówka organizowana jest przez Dom Pomocy Społecznej w Orzeszu pod patronatem Burmistrza Miasta Orzesze. Dom Pomocy Społecznej opiekuje się ludźmi upośledzonymi intelektualnie z całego dawnego woj. katowickiego. W tym roku, po raz drugi odbędzie się z Charytatywny Zlot Tuningowy. Więcej informacji na temat samego zlotu udzielił mi jeden z organizatorów Marek Mrowiec:

Skąd pomysł, aby do majówki dołączyć zlot samochodów tuningowych?
– Majówka integracyjna była w Orzeszu organizowana przez Dom Pomocy Społecznej od wielu lat. Część młodzieżowa (w sobotę) została wprowadzona rok temu. Stąd, jako że wcześniej byłem współorganizatorem imprez tuningowych, postanowiliśmy wspomóc DPS i połączyć siły. Udało nam się stworzyć wspaniały klimat zabawy, pokazaliśmy że prawdziwi tuningowcy to ludzie odpowiedzialni, kulturalni i świetnie zorganizowani. Dodatkowym atutem jest przejazd spod Domu Pomocy Społecznej na stadion, w którym niepełnosprawni jadą w naszych samochodach. Duma i zadowolenie na ich twarzach wynagradzają wszelkie trudności, a zebrane podczas zlotu pieniądze zasilą konto DPS.

Ilu uczestników jest spodziewanych w tym roku?
– Jesteśmy przygotowani na 400 samochodów na stadionie. Rok temu było ponad 200.

Z jakiego obszaru Polski są uczestnicy?
– Cały Śląsk od Cieszyna po Dąbrowę Górniczą plus delegacja z Małopolski i Dolnego Śląskiego.

W tym roku wydany jest specjalny kalendarz. Co będzie zawierał ten kalendarz, same zdjęcia, czy opis samochodów również? W jaki sposób można
go nabyć? I na jaki cel będą przekazane pieniądze ze sprzedaży?
– Kalendarze będą dostępne w dniu zlotu, przykładowe fotografie można zobaczyć na tej stronie w kategorii kalendarz/minigaleria. Szczegółowych opisów samochodów nie będzie. Całość zysku, jak zresztą i z całego zlotu przekazana zostanie na fundusz DPS na nowy sprzęt do rehabilitacji.

Oprócz wspaniałego złot tuningowych samochodów, na Majówce można będzie również zobaczyć i posłuchać młodych artystów. Swoją grą imprezę uświetnią zespoły Ghia, Traks, Ypsylon, Apogeum. Gwiazdą pierwszego dnia Majówki będzie zespół Cree. Wokalistą zespołu jest syn znanego bluesmana Ryszarda Riedla – Sebastian. Pierwszy dzień to przede wszystkim zabawa dla młodzieży Orzesza i okolic. Natomiast drugiego dnia odbędzie się festyn dla całych rodzin, każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie można m.in. zobaczyć pokaz lokalnej grupy Herkules, która specjalizuje się w podnoszeniu ciężarów. Zawodnicy mogą pochwalić się kilkoma bardzo cennymi trofeami. Dla młodszej grupy wystąpi iluzjonista Marek Nowak, który zaprezentuje swoje największe sztuczki. Na zakończenie drugiego dnia, odbędzie się zabawa taneczna dla dorosłych. Przeszkodzić w dobrej zabawie może tylko aura, ale miejmy nadzieję, że dla wspaniałej orzeskiej publiczności będzie ona łaskawa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.