Facebook Google+ Twitter

"Osaczona", czyli w poszukiwaniu prawdy

Świat pełen intryg, szantażu i korupcji, tajemnicze morderstwo, jedna podejrzana i cała masa wątpliwości - tego możecie spodziewać się po powieści "Osaczona" Tess Gerritsen.

okładka / Fot. wydawnictwo MiraJak wiadomo romans z żonatym facetem, który w dodatku ma dzieci, nigdy nie wychodzi na dobre żadnej ze stron. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy tym mężczyzną jest nasz szef. Najbardziej cierpią żona i dzieci, zaś najwięcej upokorzeń znosi kochanka, bez względu na to, czy to ona była inicjatorką romansu czy wprost przeciwnie.

Miranda Wood, korektorka w lokalnej gazecie "Island Herald", nie domyślała się nawet, jak poważne może mieć to konsekwencje. Niedawno zakończyła romans ze swoim pracodawcą Richardem Treimanem, który miał opinię kobieciarza. Ten jednak nie daje za wygraną i chce ją odzyskać. Co więcej, postanawia ją odwiedzić i szczerze porozmawiać. Miranda chcąc uniknąć nieproszonego gościa, wychodzi z domu. Nie przypuszcza nawet, co zastanie po swoim powrocie...

Otóż w sypialni znajduje zakrwawione ciało Richarda i nóż kuchenny, którym zadano ciosy. Z otwartych ust wydobywał się niemy krzyk, oczy miał utkwione w pełnym grozy obrazie wieczności. Z boku łóżka zwisał róg prześcieradła nasiąknięty krwią. W pokoju panowała idealna cisza, przerywana jedynie miarowym kapaniem szkarłatnego płynu. Jak można się domyślić, staje się główną podejrzaną, choć twierdzi, że jest niewinna. Ale czy nie tak właśnie mówią wszyscy mordercy? Ale to nie koniec niespodzianek, wkrótce ktoś wpłaca za nią kaucję w wysokości 100 tys. dolarów. Miranda widzi w tym szansę na udowodnienie swojej niewinności. Jednak im jest bliżej odkrycia prawdy, tym większe niebezpieczeństwo jej grozi...

To już moja druga powieść tej pisarki, jaką miałam okazję przeczytać. I muszę przyznać, że powieść "Osaczona" podobała mi się jeszcze bardziej niż "Prawo krwi", gdyż nie było w niej wątku wojny w Wietnamie. Tym razem Tess Gerritsen wprowadza nas do świata pełnego intryg, szantażu i korupcji. Do tego stopnia, że trudno wyplątać się z misternej sieci kłamstw utkanej przez bohaterów i wytypować mordercę. I tej powieści dwójkę bohaterów coś do siebie przyciąga. Jednak ich relacje nie należą do łatwych, gdyż od samego początku nie sprzyjają im okoliczności. Dlatego tym razem więcej jest wątku kryminalnego niż romansowego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.