Facebook Google+ Twitter

Osada Vida pierwszym zespołem potwierdzonym na INO-Rock Festival!

Kolejne bardzo dobre wieści płyną z obozu Osada Vida. Zespół, którego najnowszy studyjny album „Particles” ukazał się w miniony poniedziałek, jest pierwszym Artystą potwierdzonym na tegorocznej edycji festiwalu INO-Rock Festival.

 / Fot. Materiały prasoweIno-Rock Festival to cykliczna impreza, która po raz pierwszy odbyła się w 2008 roku z inicjatywy Kujawskiego Centrum Kultury i muzyków z grupy Quidam, przy znaczącym wsparciu (i poparciu) Prezydenta Miasta Inowrocławia. Od 2009 współorganizatorem festiwalu jest Wydawnictwo "Rock-Serwis". Koncerty festiwalowe odbywają się w Teatrze Letnim w samym sercu Parku Solankowego. Do udziału w festiwalu zapraszani są wykonawcy niekoniecznie zbieżni stylistycznie, jednak trafiający swoją twórczością do wrażliwych słuchaczy o otwartych umysłach. Obok uznanych gwiazd pojawiają się debiutanci i artyści niszowi. Podczas dotychczasowych pięciu edycji festiwalu, publiczność miała okazję podziwiać w akcji następujących wykonawców:
Steve Hackett Band, Hawkwind, Focus, Anathema, Brendan Perry, Riverside, Pain Of Salvation, Ozric Tentacles, Nosound, Airbag, Gazpacho, The Pineapple Thief, Soen, Wolf People, Quidam, Indukti, Tune, After, Votum, Lebowski i hipiersoniK. W tym roku festiwal odbędzie się 31 sierpnia. Zespół Osada Vida jest pierwszym zespołem potwierdzonym na najbliższą edycję festiwalu. Kolejne nazwy zostaną ujawnione już wkrótce.
„Particles”, czwarty pełnowymiarowy album znakomitej formacji Osada Vida otwiera nowy rozdział w historii Osada Vida. Płyta nagrana w poszerzonym składzie z Markiem Majewskim (ex-Acute Mind) na wokalu, zawiera
9 premierowych nagrań a także, jako bonus, zaskakującą wersję nagrania „Master Of Puppets” z dyskografii zespołu Metallica! Ale to nie ostatnia niespodzianka na płycie – w jednym z utworów gościnnie wystąpił Sivy z zespołu Tuff Enuff!
Płyta zbiera znakomite recenzje:
Artrock.pl (8/10)
"Particles to absolutnie najlepsze dzieło Osady. Progrockowi intelektualiści stali się rockowymi luzakami. I bardzo dobrze."
Rockarea.eu (9/10)
"Bez wątpienia to jeden z mocniejszych kandydatów do czołówki tegorocznych podsumowań. Muzycy otwarli nowy rozdział w swojej historii i pierwsza jej karta została zapisana złotymi zgłoskami!"
Progrock.org.pl (5/5)
"Z jednej strony mamy masę pozytywnych melodii, a z drugiej to klasyczne brzmienie zespołu dalej przeplata się w numerach, tworząc przez to niezwykle zaskakującą i subtelną mieszankę. (...) Sztuka żonglowania muzycznymi konwencjami jest bardzo trudna do opanowania, a chłopakom z Osady Vidy wyszło to zawodowo (...)"
Rockmagazyn.pl (5/5)
"Kończy się dopiero pierwszy kwartał roku, ale fani polskiego progrocka już zdążyli zostać szczodrze obdarowani. Jakość i klasę "Particles" do końca grudnia bardzo trudno będzie pobić, i to nie tylko w kraju."


Najbliższe koncerty Osada Vida:
26.04 Katowice - Klub Granda pl. Miarki 6
27.04 Warszawa - Progresja - Warsaw Prog Days 2013 (z Believe i Votum)
31.08 Inowrocław - INO-Rock Festival

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.