Facebook Google+ Twitter

Osada Vida - znamy tytuł i okładkę nowej płyty

„Particles” - taki tytuł będzie nosić najnowszy studyjny album znakomitej prog-metalowej formacji Osada Vida. Premiera płyty zaplanowana jest na 11 marca. Dwa tygodnie później ukaże się ona również w całej Europie a w kwietniu w Stanach Zje

 / Fot. Materiały prasoweZa projekt okładki odpowiedzialny jest klawiszowiec zespołu, Rafał Paluszek, który tak komentuje proces tworzenia grafiki do nowej płyty: "Bardzo długo zastanawialiśmy się, jak ugryźć kwestię okładki. Postawiliśmy na minimalizm i prostotę. Szczerze mówiąc, mieliśmy już dość ciemnych, wydumanych i mrocznych klimatów, otaczających nas zewsząd. Kto powiedział, że muzyka rockowa musi mieć ciemną oprawę? Jak to często u nas bywa, poszliśmy na przekór tej tendencji. Myślę, że z powodzeniem, ponieważ udało się tchnąć w grafikę dużo światła, przestrzeni i kilka symboli, których interpretację pozostawiamy słuchaczom. Bardzo chcieliśmy pokazać i przedstawić tych wiele zmian, których doświadczyliśmy. Staliśmy się kwintetem a nasza muzyka nieustannie ewoluuje. Od ‘Univited Dreams’, wydanej w 2009, sporo się zmieniło. Osada jest już innym miejscem, ale na szczęście cząstki i wartości, które były najistotniejsze, pozostały. Mamy nadzieję, że wszystko to, o czym piszę, usłyszycie na płycie."


Koncertowa pra-premiera płyty „Particles” odbędzie się 6 marca w warszawskim klubie Progresja gdzie Osada Vida zagra jako gość brytyjskiej formacji Threshold. Koncert z czołowym przedstawicielem światowego progmetalu będzie dla Osady znakomitą okazją do zaprezentowania się szerszej publiczności w nowej, odświeżonej odsłonie – z Markiem Majewskim na wokalu.

Osada Vida prezentuje muzykę sięgającą do tradycji ambitnego rocka w typie Yes, Porcupine Tree, Pain Of Salvation czy Riverside. Grupa doskonałych warsztatowo muzyków proponuje muzykę świeżą i niepowtarzalną, wzbogaconą niebanalną warstwą tekstową. W swoim dorobku zespół ma trzy wydawnictwa demo oraz trzy ciepło przyjęte oficjalne płyty: „Three Seats Behind A Triangle” (2006/2007), „The Body Parts Party” (2008), „Uninvited Dreams” (2009). Ostatnim materiałem wydanym przez zespół Osada Vida jest DVD zatytułowane "Where The Devils Live”, zawierające zapis koncertu w Teatrze Śląskim w Katowicach w listopadzie 2011 roku. Zespół rozpoznawalny jest także poza granicami naszego kraju o czym może świadczyć choćby zaproszenia na amerykański festiwal RoSfest (2011) czy na ProgStage w Izraelu (2012). Premiera nowej płyty „Particles” już 11 marca!

Osada Vida:
Marek Majewski - wokal
Łukasz Lisiak - bas
Rafał Paluszek - klawisze
Baret Bereska - gitary
Adam Podzimski - perksusja

Osada Vida online:
https://www.facebook.com/osadavida

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.