Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19660 miejsce

Osądzony Gang nie siedzi...

Współautorzy: Barbara Podgórska

...lecz pogrywa doskonałego rhythm ad bluesa. Gang Olsena, jedna z najlepszych formacji uprawiających muzykę tego typu, obchodził niedawno dwudziestolecie. Osądu dokonań grupy podjął się Robert Dłucik.

Robert Dłucik / Fot. Adam K. PodgórskiZnany rudzki dziennikarz popełnił książkę pt. "Dzika wolność. Dwie dekady Gangu Olsena". Zaprezentowano ją wczoraj oficjalnie w Klubie "Pulsar" w Rudzie Śląskiej, w miejscu gdzie w 1988 roku rozpoczęła się przygoda i kariera Gangu. Nie pamiętamy innej prezentacji w naszym mieście (no, może poza przedstawieniem poezji Krystiana Gałuszki), na którą ściągnęło tylu gości, z prezydentem i radnymi na czele. Zapewne swoje zrobiła obecność zespołu. Dłucik dał się poznać wcześniej doborowym tomikiem wywiadów "Oczko z gwiazdami". "Zajawkę" spotkania błyskawicznie poprowadził Tadeusz Piątkowski, naczelny "Wiadomości Rudzkich". Dyskusja, która wokół książki, wywiązała się za "stołem konferencyjnym" między muzykami była momentami trudna, mimo łagodzącego tonu Janusza Frychela, a ocena owocu pracy Roberta Dłucika, niejednoznaczna. Sam autor zresztą nie krył zadowolenia z kontrowersji. Ważne, że książka nie Okładka / Fot. Adam K. Podgórskiprzechodzi bez echa.

Jeden z uczestników forum internetowego napisał: "przeczyłam i teraz się gam po płyty". Podobne reakcje są Gangowi Olsena potrzebne. Zespół ma za sobą słabszy okres. Prace nad nową płytą i zapowiadaną zmianą stylistyki brzmienia, nie posuwają się zbytnio do przodu. Obiecującym nabytkiem okazała się nowo pozyskana wokalistka, Renata Wołkiewicz. Podczas koncertu wystąpili także dwaj dawni członkowie GO: Janusz Wykpisz Estep i Andrzej Gąszczyk Papa Gonzo.
Za "stołem konferencyjnym" / Fot. Adam K. Podgórski / Fot. Adam K. Podgórski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Żałuję, że sam na tym spotkaniu nie mogłem się zjawić. Z pewnością z książką w wolnym czasie się zapoznam, wszak Gang Olsena, to klasyka polskiego bluesa. 5 gwiazdek za newsa, choć chętnie poczytałbym jeszcze więcej:) O takim zespole... Jak dla mnie największa duma Rudy Śląskiej - może mówię tak dlatego, że jestem melomanem. W każdym razie jest czym się chwalić:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.