Facebook Google+ Twitter

Oscar pociąga nosem

Otoczona świętością statuetka Oscara przyprawia o cmoknięcia, oklaski, okrzyki podziwu, ale to także symbol pociągnięć nosem, palenia różnych specyfików, wkłuwania się w żyły... Taki obraz hollywoodzkiej kultury prezentuje Plastic Jesus.

Oscar - street art, Hollywood; screenshot z filmu YouTube. https://www.youtube.com/watch?v=EZ9hUTlBFS0 / Fot. Plastic JesusStreet artowy twórca Plastic Jesus, już od czwartkowego poranka szokował pracą eksponowaną na Hollywood Boulevard. Statuetkowy Oscar został przedstawiony w człowieczych proporcjach, acz w mniej ludzkiej postawie.

Najsłynniejszy gentleman świata kultury został powalony na kolana obrazowo ukazanym ciężarem mroczniejszej strony egzystencji w blasku fleszów i jupiterów. Oscar pochyla się nad dwoma rządkami proszku, znanego pod nazwą kokainy i zmusza swoje procesy życiowe do niezwyczajnego wysiłku w zupełnie innym wymiarze.

Plastic Jesus zdążył już zasłynąć jako Banksy z L.A. Nie pierwszy raz przedstawia ikonę świata filmowego w pozie dalekiej od ustalonych konwenansów. Jedna z kontrowersyjnych prac zwracała uwagę postacią Oscara z igłą wbitą w ramię. Ekspozycja miała miejsce w czasie, kiedy media informowały o śmierci Philipa Seymoura Hoffmana. Słynny aktor przedawkował narkotyki.

Komentarze w temacie "sniffującego" Oscara są podobne. Problem uzależnień w Hollywood, w świecie X Muzy jest starannie skrywany. Niestety nie jest bez wpływu na setki ludzi pracujących w przemyśle filmowym. Lista "pudrowanych" gwiazd jest długa. Dłuższa od białych kresek ćpającego Oscara.
źródło: hollywoodreporter

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.