Facebook Google+ Twitter

Oscary 2013: "Hitchcock", "Hobbit" i "Nędznicy" powalczą o "najlepszą charakteryzację"

Nowy Rok już wkrótce, a wraz z nim powoli szykują się filmowe emocje. Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej ogłosiła niedawno datę ceremonii wręczenia Oscarów 2013 oraz nominacje do jednej z kategorii.

 / Fot. Googie Man, GNU1.224 lutego 2013 roku odbędzie się kolejna, 85. już edycja wręczenia nagród Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. W poniedziałek rozpoczyna się głosowanie na nominacje. Tym razem o statuetki ubiegać się będą 282 filmy. Do oddania głosów uprawnionych jest 5 856 członków Akademii. Na zagłosowanie mają czas do 3 stycznia. W tym roku po raz pierwszy można głosować drogą elektroniczną.

Gala wręczenia statuetek odbędzie się w Hollywood and Highland Center w niegdysiejszym Kodak Theatre.

Nominacje poznać mamy 10 stycznia. Tymczasem Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej ogłosiła listę filmów, które mają szansę na Oscara w kategorii "najlepsza charakteryzacja".

Są to: "Hitchcock", "Hobbit: Niezwykła podróż", "Nędznicy", "Lincoln", "Looper - Pętla czasu", "Faceci w czerni 3", "Królewna Śnieżka i Łowca".

5 stycznia, po obejrzeniu krótkiej prezentacji każdego z kandydujących filmów, członkowie wydziału makijażu i fryzur Akademii w wyniku głosowania wyłonią trzy nominowane tytuły. Nominacje te poznamy 10 stycznia.
Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.