Facebook Google+ Twitter

Oscary po raz 81., ale ceremonia będzie zupełnie inna

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-22 07:37

W Los Angeles dobiegają końca przygotowania do 81. ceremonii wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Organizatorzy zapowiadają, że formuła tegorocznej gali będzie zupełnie inna od poprzednich.

By ratować spadające wskaźniki oglądalności Oscarów, Amerykańska Akademia filmowa zdecydowała się zmienić formułę ceremonii. Organizatorzy nie ujawnili jednak, na czym ta zmiana będzie polegać a dziennikarze nie zostali wpuszczeni na próby.

Do prasy przeciekło jedynie kilka szczegółów dotyczących dzisiejszej gali. Uroczystość ma się rozpocząć od występu australijskiego piosenkarza, tancerza i aktora Hough Jackmana, który będzie głównym prowadzącym uroczystość. Na scenie dołączą do niego Beyonce oraz popularny wśród młodej widowni 21-letni aktor Zak Efron. Nominowane do Oscarów piosenki nie będą wykonywane osobno, ale w jednym krótkim bloku, a każda z nich zostanie skrócona do minuty. Ta decyzja organizatorów sprawiła, że z występu wycofał się Peter Gabriel, który otrzymał nominację za nagranie z filmu WALL-E.

W Teatrze Kodaka ma panować w tym roku bardziej intymna atmosfera. Z innych wypowiedzi organizatorów wynika jednak, że tegoroczne Oscary będą bardziej dynamiczne. Na scenie zobaczymy m.in. grupę perkusistów z Indii, Japonii, Chin i Afryki, a cały wieczór ma być podporządkowany jednej narracji z wykorzystaniem nowoczesnych środków technicznych w tym pięciu ruchomych telebimów.

Ceremonii rozdania Oscarów będą z zainteresowaniem przyglądać się liczni Francuzi. W tym roku kilka statuetek może powędrować z Hollywood nad Sekwanę. Wśród nominacji w kategorii filmów zagranicznych jest francuski film "Klasa", który zdobył już Złotą Palmę na festiwalu filmowym w Cannes. Za poważnego kandydata do Oscara za muzykę filmową jest uważany Alexandre Desplat. Napisał on partyturę do amerykańskiej epopei „Ciekawy przypadek Benjamina Buttona". To już druga nominacja francuskiego kompozytora do Oscara.
W kategorii filmów krótkometrażowych do tej prestiżowej nagrody kandyduje obraz "Manon sur le bitume", opowiadający o kobiecie ciężko rannej w wypadku.

Interesująca jest historia francuskiego filmu nominowanego w kategorii krótkich filmów animowanych. "Oktapodi" to etiuda zrealizowana przez studentów paryskiej szkoły Gobelins specjalizującej się w nowoczesnych technikach graficznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.