Facebook Google+ Twitter

Osetyjczycy chcą sprzedać Rosjanom część Gruzji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-11 23:01

Serwis internetowy "Gruzja-Online" informuje, że separatyści z Osetii Południowej chcą sprzedać rosyjskiemu biznesmenowi rejon Achalgori.

Serwis twierdzi, że dwa tygodnie temu do Achalgori przybyła grupa żołnierzy rosyjskich i południowoosetyjskich, którym towarzyszył rosyjski biznesmen o nieustalonej tożsamości.
Świadkowie twierdzą, iż samozwańcze władze Osetii Południowej zapowiedziały, że jeśli do września nie powróci do Achalgori chociażby połowa dawnych mieszkańców, sfinalizują transakcję.

Rosjanin chce wybudować na okupowanym przez wojska swojego kraju terytorium Gruzji trasy narciarskie, lodowiska i hotele. Gruzińskie media twierdzą, że w ostatnich dniach Achalgori odwiedził rosyjski minister ochrony zasobów naturalnych, który na zlecenie premiera Władimira Putina przygotowuje projekt budowy wysokogórskich tras narciarskich.

Rejon Achalgori to integralne terytorium Gruzji, które podczas ubiegłorocznej wojny zajęła 58-ma rosyjska armia. Mieszkający tam Gruzini uciekli obawiając się o życie. Obecnie rejon ten znajduje się pod kontrolą separatystów południowoosetyjskich i praktycznie jest niezamieszkały.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.