Facebook Google+ Twitter

"Osiedle Swoboda" odżyło

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-03-05 18:30

Kultowy polski komiks autorstwa Michała "Śledzia" Śledzińskiego powrócił w wielkim stylu. Przygody Smutnego, Wiraża i reszty ekipy z tytułowego "Osiedla Swoboda" ukazały się wczoraj na półkach sklepów, tym razem w wydaniu zbiorczym.

Za zgodą wydawcy. / Fot. -Czym jest "Osiedle Swoboda"?

Pierwszy odcinek "Osiedla" ukazał się ponad dziesięć lat temu, w trochę zapomnianym dziś piśmie komiksowym "Produkt", którego redaktorem naczelnym był właśnie "Śledziu". Komiks przedstawia różne historie z życia tzw. Swobodniaków, czyli mieszkańców tytułowego osiedla z perspektywy kilku przyjaciół, którzy lubią się napić, wyjść do klubu czy próbują znaleźć pracę. Krótko mówiąc, próbują wszelkimi znanymi sposobami zwalczyć nudę.

Śledziu opowiada o tym zwyczajnym życiu na zwyczajnym osiedlu z niezwykłym poczuciem humoru, przyglądając się swoim bohaterom z sympatią i dystansem jednocześnie. Doprawia to szczyptą surrealizmu i fantastki, które na Osiedlu Swoboda wyglądają zadziwiająco naturalnie.

"Większość patentów, które spotkały "swobodną" ekipę, przydarzyła się na serio mnie, moim znajomkom, lub została podsłuchana pod sklepem nocnym" - mówił Śledziu w jednym z wywiadów.

Jeśli ktoś już choćby otarł się o "Osiedle Swoboda", powinien potraktować to zbiorcze wydanie jako obowiązkową pozycję każdego miłośnika komiksów, ale także polskiej kultury. A jeśli jeszcze nigdy nie spotkaliście się ze Smutnym, Szopą i resztą ekipy z "Osiedla", to czas najwyższy, by to zrobić.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.