Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28757 miejsce

Osiedlowe mini zoo, czyli sklep pod zielonym pytonem

Wielki lokal sklepowy w jednym z pawilonów handlowych na łódzkim osiedlu Teofilów C jakoś nie miał szczęścia do klientów. Na przestrzeni wielu lat zmieniały się tu i branże i właściciele, a lokal sklepowy świecił pustkami.

Pyton zielony / Fot. Zdjęcie pochodzi z zasobów autorki artykułuObok wielkiego lokalu sklepowego, zlokalizowanego w pawilonie handlowym w najbliższym sąsiedztwie mojego bloku zawsze przechodziłam obojętnie. Nigdy nie przyszło mi do głowy, by kupić tam cokolwiek, czy choćby wejść do sklepu z czystej ciekawości. Lata płynęły, właściciele sklepu się zmieniali a ja konsekwentnie nie korzystałam z usług tej handlowej placówki.
Gdy jakiś czas temu jeden z właścicieli "spożywczaka" z powodu plajty tegoż doznał wylewu - o lokalu zaczęto na osiedlu mówić, że przynosi pecha.

Jeśli nie dla ludzi, to może dla zwierząt?

Pechowy sklep z artykułami spożywczymi został zlikwidowany i pozornie nic nie wskazywało na to, by lokal znowu zaczął żyć własnym życiem. Jednak za okratowanymi witrynami sklepowymi coś w końcu zaczęło się dziać. Podobno położenie pawilonu, zlokalizowanego w osiedlowym parku nadawało się w sam raz do założenia w "pechowym" sklepie... hurtowni zwierząt egzotycznych. Miały tam zamieszkać węże, jaszczurki, pająki, a także ryby akwariowe z całego świata. Od osiedlowych znajomych dowiedziałam się całkiem niedawno, że pomysł nabrał całkiem realnego kształtu, ale hurtowania ma się przekształcić w wielki sklep ze zwierzęcą menażerią i oczywiście z karmą dla zwierzaków - a ten szczegół zainteresował mnie najbardziej.

To już nawet nie sklep, ale osiedlowe mini zoo

Wiedziona ciekawością, kilka dni temu postanowiłam do świeżo zagospodarowanego lokalu zajrzeć. Już przy drzwiach w osłupienie wprawił mnie okazały i bardzo sympatyczny... skunks, wylegujący się w obszernej klatce.Skunks / Fot. Zdjęcie pochodzi z zasobów autorki artykułu W niedalekim sąsiedztwie skunksa mieszkają w swoim terrarium śliczne, zielone jaszczurki, a trochę dalej baraszkują na wybiegu miniaturowe króliki. Jednak już w kompletne osłupienie wprawił mnie widok egzotycznych węży - pytona tygrysiego i pytona dywanowego, oraz węża boa. Ozdobą tej gadziej kolekcji jest także pyton zielony.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

A osiedlowi "komentatorzy" już brzęczą, że Zielony Pyton, czyli sklep padnie z braku klienteli. Osobiście mam nadzieję, że sklepowi to nie grozi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ździsława Pietrzak
  • Ździsława Pietrzak
  • 10.07.2011 23:04

Sklep jest naprawdę wspaniały a wchodząc tam czuje się tą wszechogarniająca atmosferę szacunku i miłości do zwierząt. Ci faceci naprawdę kochają to co robią a zwierzęta niewątpliwie to czują.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skunksik Edzio jest śliczny! Chyba nie ma potrzeby używania swojej tajnej broni w tym sklepie :) Czuje się tam bezpiecznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nawet konkurencja z branży wyraża się o ludziach prowadzących tę firmę bardzo pozytywnie i z uznaniem, a to już w naszych realiach należy raczej do rzadkości. :) Jeden ze współwłaścicieli jest także miłośnikiem kotów i w domu ma dwa sierściuchy, więc w czasie mojej wizyty w sklepie także i o kotach rozmawialiśmy. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
mix
  • mix
  • 08.07.2011 02:26

W sklepie jeszcze nie mialem okazji nic kupic, ale bywalem tam kilka razy zanim jeszcze go otworzyli, a wszystko bylo w wersji surowej. I mogę z czystym sercem go każdemu polecic, chlopaki wiedzą co robią.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak. Zgadzam się z Pani opinią - Pani Grażyno. Pracują tam pasjonaci i to też jest prawda. Skunksik Edzio z pewnością też by to potwierdził - gdyby potrafił mówić. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Grażyna Oborska
  • Grażyna Oborska
  • 07.07.2011 22:09

To jest świetny sklep, ponieważ zwierzętami zajmują się pasjonaci, ludzie którzy do każdego zwierzaka opowiedzą całą historię. Super że nareszcie jest sklep w którym nie tylko można kupić zwierzątko, ale jeszcze się dużo dowiedzieć na konkretny temat. Serdecznie pozdrawiam załogę SUPER SKLEPU.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krzysztofie! To my prawie za sąsiadów robimy :) Pozdrowionka sąsiedzkie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dziękuję za informację o tym sklepie. Nic nie wiedziałem a na ten trawnik wychodzę ze swoimi psami :) Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hmmm... Jadziu, własne zoo to mają właściciele tego sklepu. Dzieciaki za to mają frajdę, że takie mini zoo na osiedlu powstało. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.