Facebook Google+ Twitter

Osiem dni w Zbąszyniu - część 1

Zaproszona przez Dorotę Michalczak do Zbąszynia na II Święto Jeziora spędziłam tu osiem dni, które obfitowały zarówno w wydarzenia kulturalne jak i sportowe.

Przedwojenna ręczna sikawka strażacka. / Fot. Małgorzata Najda]Odpowiadając na zaproszenie na Święto Jeziora, spędziłam osiem, pełnych wrażeń dni w Zbąszyniu.
W dniu przyjazdu 29 lipca miałam okazję przyjrzeć się zawodom sikawek konnych. Zabytkowy sprzęt jest w pełni sprawny, jednak jego obsługa wymaga sporego wysiłku, spostrzegawczości oraz współdziałania w grupie. Ten aspekt sprawia, że doskonale nadają się do przeprowadzania zawodów. Uruchomienie sikawki wymaga dobrej kondycji fizycznej. Zbąszyński turniej przyczynia się również do popularyzacji tradycji i historii strażackiej wśród społeczeństwa. Wieczór spędziliśmy wspólnie z Basią i Adamem w miejscu naszego zakwaterowania na Campingu Przy Baszcie. Miło gawędziliśmy degustując nalewkę miętową, którą sporządziła Dorota.
30 lipca odwiedziliśmy kuźnię w Nądni, którą od 15 lat dzierżawi pan Marian Kwaśny.plik 2 prawa][ Impulsem do zajęcia się kowalstwem był stary budynek. Inicjatywa i chęć zagospodarowania starej kuźni uchroniło ten zabytek przed rozbiórką. Pasjonat kowalstwa szkoli również młodych adeptów żeglarstwa. Mogliśmy uczestniczyć w jednej z takich przejażdżek i podziwiać nie tylko uroki jeziora Błędno, ale również umiejętności nawigacyjne towarzyszących nam dzieci.Chłopiec umiejętnie manewrował linkami utrzymując prawidłowy kurs. / Fot. Małgorzata Najda[
31 lipca spotkałam się z Dyrektorem Zbąszyńskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji, Tomaszem Szczechowiczem. Po krótkiej rozmowie można odczuć, że jest to człowiek, dla którego praca jest satysfakcjonującym zajęciem. W tym dniu na plaży "Łazienki" miał miejsce turniej szachowy oraz zawody unihokeja plażowego. Po południu miałam okazję poznać malowniczą ścieżkę rowerową, której uroczyste otwarcie miało miejsce 2 maja 2012.
1 sierpnia odbyły się zajęcia plastyczne dzieci na temat ochrony środowiska. Po wykonaniu rysunków, Adam Podgórski wręczył dzieciom książki, które zostały
wydane przez Rudzkie Towarzystwo Przyjaciół Drzew, Organizację Pożytku Publicznego, antologia poezji polskiej pt. "Oddam serce kwiatom. Ogród wierszy o kwiatach". Nagrody te zostały specjalnie na ten cel ufundowane przez RTPD i zawierały okolicznościową wklejkę. O godz. 19.30 miało miejsce spotkanie z Barbarą Podgórską. Dziennikarka obywatelska W24 z pasją opowiadała o swoich wrażeniach z podróży po Chinach, Mongolii i Rosji.
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Małgosiu, moje gratulacje! Ja również zaraz za Anną, czekam na dalsze relacje !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za miłe słowa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anna
  • Anna
  • 08.08.2012 09:48

Świetne sprawozdanie, krótko rzeczowo i wszystko wiem , nawet jakbym niektórych imprez nie widziała to przy takiej relacji mogę sobie wyobrazić.Przy okazji gratuluję Pani udziału w zawodach .Okazało się ,że jest Pani nie tylko wspaniałą dziennikarką . Życzę dalszych sukcesów we wszystkich dziedzinach , w których Pani się znajduje , albo się znajdzie.Czekam na dalsze relacje .Pozdrawiam .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Małgosiu... miło mi że w nadobrzańskim miasteczku się podobało.
Był to tydzień pracowity, ale warto było.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.