Facebook Google+ Twitter

Osiem lat więzenia dla kierowcy polskiego autobusu?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-14 09:20

Nawet osiem lat więzienia grozi kierowcy polskiego autobusu, który w piątek rozbił się w Serbii. Polak został zatrzymany przez serbską policję i spędzi 30 dni w tymczasowym areszcie w Sremskiej Mitrowicy niedaleko Belgradu.

Mężczyznę czeka proces sądowy. Prokuratura postawiła mu zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Polski konsul w Belgradzie Aleksander Chećko zapewnia, że nasi dyplomaci nie zostawią Polaka bez pomocy. W razie potrzeby zapewnią mu obrońcę, a konsul jest w stałym kontakcie z mężczyzną.

"Muszę podkreślić życzliwość pani sędzi, która zgodziła się na moją z nim 20-minutową rozmowę w cztery oczy. Chciałem zorientować się, w jakim jest stanie psychicznym. Jest załamany i mówi o popełnionym przez siebie błędzie" - dodaje Chećko w rozmowie z wysłannikiem Polskiego Radia.

W wypadku zginęło sześć osób, a ponad 40 zostało rannych. Większość poszkodowanych wróciła już do kraju. W szpitalach w Nowym Sadzie i Belgradzie jest jeszcze 12 Polaków. Część z nich jeszcze w tym tygodniu ma szanse wrócić do Polski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.