Facebook Google+ Twitter

„Oskar i pani Róża - Jak towarzyszyć umierającemu dziecku?"

Już jutro, 16 kwietnia, w SWPS w Warszawie odbędzie się spektakl pt. „Oskar i pani Róża - Jak towarzyszyć umierającemu dziecku?" zrealizowany przez Teatr Szkolny „PUK" z Nowego Chechła.

Logo Koła Naukowego SANITAS / Fot. materiał ze strony16 kwietnia, o godz. 18, odbędzie się spotkanie osób towarzyszących na co dzień małym, umierającym pacjentom oraz ich rodzin z psychologiem, wolontariuszem oraz duchownym. Rozpocznie je spektakl „Oskar i Pani Róża" wg E. Schmitta zaprezentowany przez Teatr Szkolny „PUK" (Pozytywny Układ Klasowy) z Nowego Chechła.

W spotkaniu wezmą udział: Łukasz Strojnowski, koordynator Wolontariatu w Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci oraz Agnieszka Chmiel-Baranowska, magister psychologii, doktorantka KUL, od lat związana z opieką paliatywną, która od 2000 r. pracuje w Warszawskim Hospicjum dla dzieci, gdzie udziela
pomocy pacjentom oraz prowadzi grupy wparcia dla rodziców w żałobie. Swoją obecność zapowiedział ojciec Filip Buczyński, franciszkanin, teolog, doktor psychologii, psychoterapeuta, psychoonkolog, założyciel Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. „Małego Księcia", przewodniczący Rady Ogólnopolskiego Forum Pediatrycznej Opieki Paliatywnej.

Organizatorem spotkania jest Sekcja Psychologii Klinicznej w Medycynie Somatycznej Koła Naukowego  / Fot. screamSANITAS przy Instytucie Psychologii Kliniczne Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej w Warszawie. Spotkanie odbędzie się w siedzibie szkoły przy ulicy Chodakowskiej 19/31 (sala Zielona, poziom -1). Szkolny Teatr „PUK" (Pozytywny Układ Klasowy) działa w Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Nowym Chechle (woj. śląskie).

Nad spotkaniem patronat honorowy objął Prorektor ds. Dydaktycznych i Studenckich SWPS - prof. dr hab. Wiesław Godzic.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.