Facebook Google+ Twitter

Oskarżenia à la Macierewicz, tłumaczenia à la Gosiewski

Politycy Prawa i Sprawiedliwości to złodzieje i aferzyści! Od razu chciałbym przeprosić wszystkich, którzy poczuli się urażeni, ale to był tylko niewłaściwy skrót myślowy.

fot. MWMEDIA Odważyłem się nim posłużyć, wspierając się nieodpartą logiką rozumowania ministra Gosiewskiego. Tenże polityk w wywiadzie dla radia TOK FM stwierdza: „To, że wśród ministrów spraw zagranicznych były osoby, które mogły współpracować ze służbami specjalnymi PRL, nie powinno być kwestią sporów, bo to są fakty”. Komentarz dotyczy oczywiście niedawnych wypowiedzi Antoniego Macierewicza na temat agenturalnej przeszłości byłych szefów MSZ. W tym samym wywiadzie Gosiewski sugeruje, że zamieszanie wokół tej sprawy spowodowane jest „emocjami pewnego układu”, związanego z likwidacją WSI.

Przyznam, że jestem urzeczony wyrafinowaną konstrukcją myślową pana ministra. Idąc tym tropem stawiam tezę, że politycy PiS są złodziejami i aferzystami. Przynajmniej część z nich. Bo przecież w przypadku tak dużej organizacji niemożliwością jest, aby wszyscy mieli do końca czyste sumienia. Mogą znajdować się w niej osoby, których uczciwość i postawa moralna wzbudza pewne wątpliwości. To nie powinno być kwestią sporów, bo to są fakty.

Mam również nadzieję, że wszyscy, którym przyjdzie do głowy wytykać mi pomówienia i rzucanie nie popartych żadnymi dowodami oskarżeń, zaakceptują swoją oczywistą przynależność do „pewnego układu”. Zdefiniowanie tego enigmatycznego tworu okazuje się być dziecinnie proste. Targany niepotrzebnymi emocjami układ stanowią wszyscy, którzy ośmielają się nie zgadzać z moim stanowiskiem w tej kwestii.

Chciałbym również w tym miejscu zaapelować do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry, aby uznał moją wypowiedź za bliższą stylistyce Antoniego Macierewicza niż bezdomnego Huberta H. Czynię tak z czysto egoistycznych pobudek, wolę bowiem cieszyć się wolnością jak pan minister niż być ściganym listem gończym, czy ciąganym po sądach i prokuraturach. Jeszcze raz wyrażam ubolewanie za ten niewłaściwy skrót myślowy i proponuję, żebyśmy sprawę uznali za zamkniętą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Znakomity tekst, oczywiscie plus

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.09.2006 22:23

tiak.......

tylko ,że nie ma żadnych dowodów na to ,że posłowie PIS-u kradną.
Ale są dowody na działalność takich ludzi jak Pan Skubiszewski , Olechowski
ktoś kto donosił SB tak naprawdę pracował dla ZSRR
i tego skrótu myślowego użył Antek.
----------------------------------------------
"Co łączy byłych ministrów spraw zagranicznych Ubekistanu, oprócz „troski o Polskę” jak podkreślają media tegoż Ubekistanu?

Krzysztof Skubiszewski - TW „Kosk”,

Andrzej Olechowski - KO „Must”I Departament,

Dariusz Rosati - KO I Departament (lista Nizieńskiego),

Włodzimierz Cimoszewicz KO „CAREX” I Departament,

Stefan Meller, syn oficera Informacji Wojskowej odelegowanego przez Sowietów z Węgier do sowietyzacji Polski,"
http://www.abcnet.com.pl/pl/artykul.php?art_id=2478&dz_id=4&token=

Komentarz został ukrytyrozwiń

PiS to nie jest partia moich marzeń (inne partie również). Nie sądzę jednak, żeby należało stosować metody polemiczne, które (z wielkim niestety powodzeniem) stosują liderzy PiS. Co oczywiście nie oznacza, że uznaję tekst zły. Wprost przeciwnie, czego dowodem jest +.

Komentarz został ukrytyrozwiń
VaR
  • VaR
  • 30.08.2006 15:17

Trafiłeś bracie w samo sedno ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.