Facebook Google+ Twitter

Oskarżenia dla brytyjskich posłów podejrzanych o defraudację

W brytyjskim parlamencie podzielonym na Izbę Gmin oraz Izbę Lordów zasiada obecnie 1380 członków, jednak w dniu dzisiejszym wszystkie brytyjskie dzienniki informowały tylko o czterech, którzy dopuścili się defraudacji rządowych pieniędzy.

Tam gdzie mamy do czynienia z wielkimi pieniędzmi wchodzą w grę równie duże przekręty. Nadużycia w systemie wydatków poselskich, na naszym gruncie nazywanych potocznie "dietami" to nic nowego. Sprawa nie jest znana od dziś, gdyż zaczęto mówić o niej około rok temu, kiedy wyszło na jaw, że przedstawiciele obu partii: Pracy (ang. Labour Party) oraz Konserwatywnej (ang. Conservative Party) wykazują wyższe wydatki, aniżeli ponoszą w rzeczywistości.

Jednak dopiero wczoraj przedstawiono dokładny raport, z którego jasno wynika, że jest to ponad milion funtów, czyli w obecnej sytuacji kursowej ponad 4,5 miliona złotych łącznie od 390 parlamentarzystów. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej podano nazwiska pierwszych osób. Trzej oskarżeni toi zasiadający w Izbie Gmin: Elliot Morley, David Chaytor i Jim Devine, a także jeden konserwatysta Paul White (Lord Hanningfield) zasiadający w Izbie Lordów.

W uzasadnieniu zarzutów dyrektor urzędu prokuratorskiego Keir Starmer powiedział: "W tych przypadkach uznaliśmy, że jest dość materiału dowodowego, żeby postawić zarzuty kryminalne i w interesie publicznym jest osądzenie tych osób".

Szczegółowe zarzuty i kwoty jakie ciążą na posłach przedstawiają się następująco:

1. Elliot Morley - 2 zarzuty- łączna kwota wyłudzenia 30,428 funtów
2. David Chaytor - 3 zarzuty - łączna kwota wyłudzenia 20,300 funtów
3. Jim Devine - 2 zarzuty - łączna kwota wyłudzenia 8,745 funtów.
4. Paul White - 6 zarzutów

Oskarżeni zaprzeczają, twierdzą. że niczego złego nie zrobili i będą bronić swojego dobrego imienia.

Źródło: http://www.thesun.co.uk/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.