Facebook Google+ Twitter

Oskarżony kardiochirurg i jego 21 pacjentów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-06 12:25

Przed Sądem Rejonowym Warszawa - Mokotów rozpoczęła się druga rozprawa w procesie kardiochirurga Mirosława G. Były ordynator oddziału kardiochirurgii w szpitalu MSWiA w Warszawie jest oskarżony między innymi o przyjmowanie łapówek od pacjentów.

Razem z nim jest oskarzonych 21 osób, które przed sądem odpowiadają za wręczanie lekarzowi korzyści materialnych. Na sali rozpraw pojawił się tylko lekarz, zabrakło natomiast jego pacjentów i oskarżycieli posiłkowych. W ubiegłym tygodniu pacjenci doktora Mirosława G. oświadczyli przed sądem, że nie będą brali udziału w kolejnych rozprawach. Dziś sąd uznał, że nie ma przeciwwskazań, żeby posiedzenie odbyło się pod nieobecność zarówno oskarżonych, jak i oskarżycieli posiłkowych.

Przesłuchany zostanie tylko oskarżony lekarz. Doktor Mirosław G. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień. Jednocześnie oświadczył, że w przyszłości nie wyklucza odpowiadania na pytania obu stron. Wobec takiej postawy oskarżonego, sąd ograniczy się do odczytania części zeznań, jakie kardiochirurg złożył w czasie śledztwa, prowadzonego przez prokuraturę. Lekarzowi grozi do 10 lat więzienia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.