Facebook Google+ Twitter

Osłabiony bielik trafił do specjalnego ośrodka. Ptak żywił się zatrutym pokarmem

W gospodarstwie rybackim nieopodal Nowej Dęby w powiecie tarnobrzeskim znaleziono osłabionego bielika. Ptak trafił do specjalnego ośrodka dla gatunków znajdujących się pod ochroną. Rokowania dotyczące jego powrotu do zdrowia są bardzo ostrożne.

 / Fot. By Idalia Skalska (http://idalia.pl/) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia CommonsPtak został przetransportowany do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych przez pracowników Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie. Według lek. weterynarii Radosława Fedaczyńskiego to młody osobnik, u którego jeszcze trudno określić płeć.

Osłabienie ptaka jest wynikiem zatrucia organizmu, którego skutkiem jest uszkodzona wątroba. Jej stan wskazuje na długotrwały proces pobierania zatrutego pokarmu. Rokowania dotyczące powrotu do zdrowia bielika są bardzo ostrożne.

Czytaj także: Szympans Frek zmienił sposób porozumiewania się ze światem, gdy przeniesiono go do innego zoo


Obecnie leczone są nerki zwierzęcia, podawana jest kroplówka. Czeka go długa rehabilitacja. W ub. roku Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Rzeszowie wydała na leczenie i rehabilitację zwierząt w przemyskim ośrodku 32 tys. zł.

Źródło: AIP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.