Facebook Google+ Twitter

Oslo najdroższym miastem świata!

Wedle opublikowanego przez szwajcarski bank UBS raportu "Prices and Earnings" (pol. "Ceny i zarobki"), najdroższymi miastami na świecie są Oslo, Zurych i Tokio. Raport porównywał ceny 122 produktów i usług w 72 miastach w 58 krajach.

Oslo. / Fot. leylopUff! Warszawa znalazła się dopiero na 57. miejscu z wartością 53,7 punkta (Nowy Jork = 100). Tańsze od stolicy Polski okazały się jednak m.in. Kijów, Wilno i Bukareszt; nieco droższe Budapeszt, Ryga i Praga.

W dziesiątce miast o najwyższych płacach zachodzą niewielkie tylko przetasowania. Na czele jest Zurych przed Genewą, Kopenhagą, Oslo i Luksemburgiem. Warszawa plasuje się tu na 51. miejscu z wynikiem 23,8 (Nowy Jork na 6. miejscu = 100) tuż za Pragą i Rygą.

Mieszkańcy Zurychu są również szczęśliwcami, gdyż ich wynagrodzenia mają najwyższą siłę nabywczą. Mogą kupić iPhone'a już po 22 godzinach pracy, a na BigMaca pracują 13 minut (w Tokio tylko 9, a w Warszawie 36). Kolejne miejsca zajęły Sydney, Luksemburg, Genewa i... Nikozja.

Najtańsze miasta niemal pokrywają się też z najniższymi płacami i możliwościami siły nabywczej. Są to Delhi, Bombaj, Manila i Dżakarta. Zgromadzone dane zostały sprowadzone do jednej, wspólnej waluty.

Najdroższe miasta na świecie 2012 wg raportu banku UBS:
1. Oslo
2. Zurych
3. Tokio
4, Genewa
5. Kopenhaga
6. Nowy Jork
7. Luksemburg
8. Sztokholm
9. Caracas
10. Londyn

Za: ubs.com, cnngo.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

... nigdy bym nie pomyślał, że to właśnie Oslo jest najdroższą metropolią świata. Duży wpływ na ten stan ma zdecydowanie import żywności

Komentarz został ukrytyrozwiń
X1
  • X1
  • 02.10.2012 06:42

Warszawiacy w tym rankingu mają znacznie niższe płace (siła nabywcza) niż mieszkańcy Moskwy. Oj staczamy się po równi pochyłej...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.