Facebook Google+ Twitter

Oslo-Holmenkollen. Kamil Stoch wygrał kwalifikacje!

W rozegranych dzisiaj kwalifikacjach do jutrzejszego konkursu PŚ w Oslo zwyciężył po dalekim skoku Polak Kamil Stoch. Drugie miejsce zajął Czech Jakub Janda, a trzecie Fin Olli Muotka. W jutrzejszym konkursie wystąpi czwórka Polaków.

Kamil Stoch / Fot. http://skijumping.pl/wiadomosci/11699/PS-w-Oslo-Kamil-Stoch-wygrywa-kwalifikacje/W rozegranych przy zmiennych warunkach kwalifikacjach najlepiej zaprezentował się Kamil Stoch, który skacząc 134 m zwyciężył w kwalifikacjach do jutrzejszego finałowego konkursu Pucharu Świata na nowej skoczni w Hollmenkolen. Na drugim miejscu uplasował się Jakub Janda, który skoczył 131,5m. Trzecie miejsce zajął długo prowadzący w dzisiejszych zawodach Fin Olli Muotka, jednak skakał on przy lepszych warunkach atmosferycznych.

W ścisłej czołówce uplasowali się również Norweg Tom Hilde (132m), Niemiec Martin Schmitt (130m) oraz Fin Harri Olli (129,5m). Najdłuższy skok w dzisiejszych kwalifikacjach oddał zwycięzca poprzednich kwalifikacji David Zauner, który skoczył aż 136,5m, ale podparł swój skok i ostatecznie sklasyfikowany został na 12. miejscu.

Do konkursu głównego awans uzyskała także pozostała dwójka Polaków. Stefan Hula skoczył 121,5 metra co dało mu 28. miejsce, a Łukasz Rutkowski lądował metr bliżej 119.5 m co pozwoliło mu zająć 35. lokatę.

Z czołówki PŚ najdalej skoczył Norweg Anders Jacobsen - 133,5m, jego rodak Bjoern Einar Romoeren- 130,5m oraz Adam Małysz - 128.5m i Gregor Schlierenzauer 127.5m.

Z dzisiejszego skoku zrezygnował zdobywca kryształowej kuli Simon Ammann, zajmujący trzecie miejsce w PŚ Austriak Thomas Morgenstern oraz jego rodacy Martin Koch i Wolfgang Loitzl.

Adam Małysz. / Fot. http://www.galeria.skijumping.pl/data/media/1169/025%20Adam%20Malysz.JPGJutrzejszy konkurs zapowiada się niezwykle ciekawie. W wyśmienitej formie się nasz orzeł z Wisły. Bardzo dobrze na koniec sezonu prezentuje się Kamil Stoch. Wielka szkoda, że nie skakał tak na igrzyskach w Vancouver, a mielibyśmy medal w drużynie. Wszystko zależy od Ammanna, czy jutrzejszy konkurs potraktuje bardzo poważnie, czy będzie skakał bez specjalnego obciążenia. Jeśli zwycięży ta druga opcja, to rysuje się wielka szansa przed Małyszem, któremu bardzo należny się wygrana w tym sezonie.

Wiec dmuchajmy jutro w telewizory, aby Adam leciał jak najdalej. Miejsce jest ku temu znakomite jego ulubiona skocznia w Oslo-Hollmenkolen.
Lećććć Adam lećććć.

Oficjalne wyniki
Źródło: TVP Sport

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Trzeba obejrzeć transmisję, będzie ciekawie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.