Facebook Google+ Twitter

Osły ponownie na jednym wybiegu. Poznańskie ZOO przyznaje się do błędu

Kierownictwo Starego ZOO w Poznaniu przyznaje się do błędu i wypuszcza na wspólny wybieg osły, które po interwencji radnej PiS zostały rozdzielone.

 / Fot. By Dixi (plWiki where it was uploaded by author) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-saW starym ZOO w Poznaniu rozdzielono parę osłów. Stało się to za sprawą radnej miejskiej Lidii Dudziak, która interweniowała, bo zwierzęta kopulowały na oczach zwiedzających. Na stronie petycjeonline.pl pojawił się nawet apel o uwolnienie osłów.

Czytaj więcej: Radna PiS doprowadziła do rozdzielenia pary osłów w zoo.

Sprawą szybko zainteresowały się media w całej Polsce. Głos zabrali eksperci, zdaniem których rozdzielenie osłów to zły pomysł, bo wolą one żyć w parach. Do wczoraj poznańskie ZOO odmawiało komentarza w tej sprawie.

Dziś okazuje się, że osiołki ponownie są na jednym wybiegu, a Ogród Zoologiczny w Poznaniu w specjalnym oświadczeniu przyznaje się do błędu: "Ogród Zoologiczny pragnie przeprosić za zaistniałą w Starym Zoo sytuację. Nigdy nie było naszą intencją aby jakiekolwiek zwierzęta czuły się niekomfortowo z racji swoich naturalnych zachowań. Balansując pomiędzy zachowaniem dobrostanu zwierząt a spokojem i zadowoleniem naszych zwiedzających ( w tym najczęstszych Gości naszego zoo - dzieci) popełniliśmy błąd, szybko reagując na skargi, których nie chcieliśmy pozostawić bez odzewu i umieściliśmy osły na oddzielnych wybiegach" - donosi epoznań.pl.

Kierownictwo ZOO twierdzi, że sytuacja rozdzielenia osłów miała być sytuacją przejściową: "Sytuacja rozdzielenia osłów miała być od początku i z założenia sytuacją przejściową (mająca na celu również obserwację w celu stwierdzenia ewentualnych agresywnych zachowań samca). Obecnie czekamy na objęcie stanowiska dyrektora przez p. Aleksandra Niwelińskiego, dotychczasowego Dyrektora Zoo w Płocku. W wywiadzie prasowym stwierdził on jednoznacznie, że w zachowaniu osłów nie ma nic niewłaściwego, a obowiązkiem ogrodu jest stworzyć zwierzętom możliwość zachowania się zgodnie z instynktami. Zapewnia, że jak już będzie w Poznaniu przyjrzy się tej sprawie".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Historia niczym w "ZooOperze?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ten jurny osioł to ponoć nie Napoleon lecz zwie się Jarosław.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję refleksu pani Ani, a mój komentarz o osiełach pisownikach (nie mylić z normalnymi osłami) tu i teraz mógłby być wielce nieprzystojny.

Kuriozum to jednak zostało zauważone i potraktowane wespół z innymi głupotami na mój własny sposób tutaj:
link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sugerowałbym PiS-owcom, aby nie pozbywali się dyrektora zoo. Chronić jak oka w głowie, wszak macie w nim skarb. Dobry żołnierz, usłużny, mądry i szybko się uczy, naprawiając błędy, po prostu klejnot.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"...w zachowaniu osłów nie ma nic niewłaściwego, a obowiązkiem ogrodu jest stworzyć zwierzętom możliwość zachowania się zgodnie z instynktami."

Dyrekcjo ZOO, o to chodzi!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeszcze z osłami z PiS - u warto by coś zrobić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.