Facebook Google+ Twitter

Ośmiolatki na haju

  • B P
  • Data dodania: 2010-03-01 11:54

Wiek inicjacji narkotykowej z roku na rok obniża się. Niedawno przeprowadzone w Hong Kongu badania ankietowe wykazały, że po substancje psychoaktywne sięgają już ośmioletnie dzieci.

Chinese children / Fot. wikimedia commonsW badaniach wzięło udział około 158 tys. uczniów ze szkół podstawowych i średnich. Jak donosi portal internetowy "Monsters and Critics" na 112 liceów tylko jedno było wolne od narkotyków, a w przypadku podstawówek liczba ta wyniosła 10 na 94.

Wśród uczniów szkół podstawowych najpopularniejsze są środki, które znajdziemy praktycznie w każdym domu, czyli rozpuszczalniki do farb i syrop na kaszel. W ankiecie do zażywania pierwszego z nich przyznało się 30,7 proc. dzieci, a drugiego 37,5 proc.

W szkołach średnich natomiast dominuje marihuana oraz ketamina (środek znieczulający stosowany w weterynarii zażywany przez młodzież ze względu na jego działanie halucynogenne).

W Polsce, niestety także nieobcy jest nam problem odurzających się ośmiolatków, jak na przykład miało to miejsce w przypadku opisywanego przez Gazetę Wrocławską uzależnionego od heroiny dwunastolatka, który pierwszy kontakt z narkotykami miał już w trzeciej klasie podstawówki.

Średni wiek inicjacji narkotykowej w Polsce przypada na 13.-14. rok życia.

Źródło: "Monsters and Critics"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Przerażające.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uzależnionych jest coraz więcej.Rodzice niekiedy nie chcą widzieć problemu..:(Tu koło sie zamyka...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.