Facebook Google+ Twitter

Ośmiu Wspaniałych w Tarnobrzegu!

W pamięci ósemki młodych mieszkańców Tarnobrzega piątek 18 marca pozostanie na długo. Kapituła konkursu, którego celem jest popularyzowanie pozytywnych postaw, wytypowała Ośmiu Wspaniałych Tarnobrzega.

Herb miasta Tarnobrzeg / Fot. http://www.tarnobrzeg.pl/Jest to szczególne docenienie tego wszystkiego, co udało mi się w życiu zrobić do tej pory, a także bardzo miłe zaskoczenie i upewnienie, że to, co robię, jest dobre i przynosi owoce – mówi Aleksandra Kasperska, jedna z tegorocznych Wspaniałych.

Oprócz Aleksandry, wyróżnieni zostali Anita Baca, Natalia Korycińska, Gabriela Malik, Magdalena Baran, Anna Kwiatkowska, Paweł Michalczuk oraz Katarzyna Lis, która została wytypowana przez kapitułę na reprezentantkę Tarnobrzega w ogólnopolskiej edycji tego konkursu. Katarzynę czeka jeszcze jedna rozmowa, tym razem z komisją w Warszawie, która wytypuje Ośmiu Wspaniałych Polski. Ósemka reprezentować będzie Tarnobrzeg w XVII Finale Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu „8 Wspaniałych”, który odbędzie się w dniach 3-5 czerwca 2011 r. w Gdyni.

Czytaj też: Ośmiu wspaniałych w Gdyni

Prezydent Tarnobrzega, Norbert Mastalerz, który pełnił funkcję przewodniczącego kapituły konkursowej, jest dumny, że w naszym mieście mamy tak wspaniałą i bezinteresownie angażującą się w życie społeczne młodzież.

Oprócz prezydenta w kapitule zasiedli: Dariusz Kołek - Przewodniczący Rady Miasta Tarnobrzeg, Marta Kamysz-Turbak z Kancelarii Prezydenta Miasta Tarnobrzeg, Halina Czajkowska - pedagog z Rodzinnego Ośrodka Diagnostyczno-Konsultacyjnego w Tarnobrzegu, Ks. Michał Józefczyk - Dziekan Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu, Tomasz Pawlik - Przewodniczący Komisji Zdrowia, Rodziny i Ochrony Środowiska, Bogusława Jasińska - Dyrektor Gimnazjum nr 3 w Tarnobrzegu pełniąca też funkcję opiekuna Klubu „8 Wspaniałych” oraz Izabela Starzyk i Michał Bartyzel – Członkowie Klubu „8 Wspaniałych”.

Konkurs promuje zachowania odpowiedzialności i mądrego kształtowania własnego życia oraz bezinteresownego zaangażowania się w życie społeczne. Organizatorem ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu „Ośmiu Wspaniałych” jest Fundacja „Świat na Tak”, zaś Tarnobrzeską edycje prowadzi Prezydent Miasta Tarnobrzeg.

Współpraca: Michał Bartyzel

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.