Facebook Google+ Twitter

Ósmy festiwal filmów dokumentalnych od piątku w Warszawie

W warszawskich kinach studyjnych będzie można obejrzeć prawie dwieście najciekawszych filmów dokumentalnych. Festiwal będzie obfitować w ciekawe dokumenty przyporządkowane do 12 kategorii. Będzie w czym wybierać!

Kino - zdjęcie ilustracyjne / Fot. Frankie Roberto, public domainTen ważny dla fanów filmów dokumentalnych festiwal rozpocznie się już 6 maja i potrwa do 15. Filmy będą wyświetlane w warszawskiej Kinotece, Muranowie i Iluzjonie. Natomiast w dniach 6-8 maja, w ramach weekendu z cyfrowym "Planete DOC", obejrzymy je również w kinach studyjnych (Luna, Muranów).

W tym roku zostanie wyemitowany oczekiwany przez wielbicieli kina film z 2010 r. Wernera Herzoga "Jaskinia zapomnianych snów" (Cave of Forgotten Dreams), świetnie oceniony przez prestiżowy magazyn "Cahiers du Cinema". Obraz jest trójwymiarowy. Film będzie miał swoją premierę na tym festiwalu (będzie go można zobaczyć tylko 6 maja). Festiwal jest jednym z ważniejszych w Europie.

Na festiwal Planet Doc, dawniej Planete Doc Review, do Warszawy przyleci aż siedemdziesięciu gości z całego świata.

Po raz pierwszy w tym roku odbędzie się projekt Planete Doc Acedemy. Jest to cykl spotkań edukacyjnych, kształtujących wrażliwość widza i rozwijających jego wiedzę na temat filmu dokumentalnego i nie tylko. W planie Planete Doc Academy są dwa wykłady mistrzowskie w wykonaniu Leonarda Retela Helmricha, studium produkcji filmu Armadillo "Wojna jest w nas", warsztaty dla nauczycieli i edukatorów, pokaz filmów komórkowych, obraz: "O ludziach, którymi mógłbym być, a może jestem" w reż. Boris Gerrets i cykl debat polska.doc.

"Niepokonani" otworzą festiwal Off Plus Camera

183 filmy zostały zawarte w 12 sekcjach filmowych:

1. Nauki polityczne - dominuje w niej tematyka strategii i konfliktów międzynarodowych. Tu szczególnie warto zobaczyć duńskie „Armadillo – wojna jest w nas” Janusa Metza. Nagrodzony w Cannes film o pobycie duńskich filmowców w bazie na południu Afganistanu zderza postawy żołnierzy i ofiar tej wojny – prostych afgańskich chłopów.

2. Fetysze i kultura. To najstarsza sekcja festiwalowa, wydobywająca na światło dzienne ukryte kody kulturowe.

3. Historie intymne.

4. Klimat na zmiany. Ta sekcja porusza tematykę ekologiczną.

5. Bohaterowie są wśród nas. W tej kategorii zobaczymy film o Jane Goodall, bohaterce biograficznego „Życia Jane” Lorenza Knauera – angielskiej prymatolog i antropolog, która zasłynęła przełomowymi badaniami nad społecznymi więziami szympansów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.