Facebook Google+ Twitter

Osobistości prowadzą lekcje muzealne o "Nowoczesnym Patriotyzmie"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-11-09 09:32

Przez cały listopad w czterech Muzeach-Rezydencjach Królewskich: w Zamku Królewskim na Wawelu, Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Pałacu w Wilanowie oraz Muzeum Łazienki Królewskie odbędzie się 800 bezpłatnych lekcji muzealnych poświęconych problematyce „nowoczesnego patriotyzmu”.

Dyrektorzy czterech Muzeów - Rezydencji Królewskich / Fot. materiały prasowe30 listopada prezydent Bronisław Komorowski osobiście poprowadzi na Zamku Królewskim w Warszawie lekcję poświęconą Sejmowi Rzeczpospolitej Obojga Narodów. W Sali Senatu, gdzie uchwalono Konstytucję 3 Maja, rozmawiać będzie z młodzieżą gimnazjalną i licealną.

8 listopada w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich cykl lekcji, prowadzonych przez ważne osobistości, zainaugurował Minister Bogdan Zdrojewski. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego poprowadził lekcję z młodzieżą z Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 126 im. Bohaterów Westerplatte w Warszawie.

15 listopada Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Małgorzata Omilanowska poprowadzi w Muzeum Pałacu w Wilanowie zajęcia zatytułowane Sztuka w służbie patriotyzmu dawniej i dziś. Wezmą w niej udział uczniowie Liceum im. Stanisława Kostki Potockiego w Warszawie.

23 listopada o godz. 10 prezydent Krakowa Jacek Majchrowski opowie uczniom zgromadzonym na Zamku Królewskim na Wawelu O polskiej drodze do niepodległości.

Program Nowoczesny Patriotyzm, zainicjowany został przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Cztery Muzea - Rezydencje Królewskie podejmują Program Nowoczesny Patriotyzm i dodatkowo zapraszają przez cały miesiąc listopad do bezpłatnego zwiedzania. W pierwszy weekend listopada 2012 roku ponad 24 tys. osób skorzystało z tego zaproszenia tj. 4 razy więcej niż w biletowany podobny weekend listopadowy zeszłego roku.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.