Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6351 miejsce

"Ospa-party". Ryzyko bierzesz na siebie

Gdy nasza wiedza nie jest wystarczająca, często popełniamy błędy. Dyskusje na forach na temat celowego zarażania dzieci nie milkną. Czy ta "nowinka", która dotarła z Zachodu do Polski jest dla dzieci bezpieczna?

 / Fot. Phyllis Buchanan / CC BY-SA 2.0 / Flickr.comOd kilku dni w mediach pojawiają się informacje o "ospa-party". Można na ten temat przeczytać również na naszych stronach. Te obco brzmiące "ospa-party" to nic innego jak organizowane przez rodziców zdrowych dzieci, spotkania, z udziałem dziecka chorego na ospę. Wiadomo jest, że osoby w starszym wieku przechodzą ospę zdecydowanie ciężej niż dzieci. Aby swojemu potomstwu oszczędzić w przyszłości trudów związanych z chorowaniem na ospę, uczestnicząc w takich imprezach, rodzice chcą, aby ich dziecko wcześniej, a co za tym idzie i łagodniej, przeszło ospę wietrzną. Wydaje się ten pomysł logicznym, ale...

Nie uzurpuje sobie prawa opiniowania tej metody, ale chciałbym zwrócić uwagę na pewne uwarunkowania, które mogą w całkowicie innym świetle postawić tę pseudometodę.

Ospa jest chorobą wywoływaną przez wirus. Wirus ten daje bardzo określone i specyficzne objawy chorobowe. Mało kto jednak wie, że może on doprowadzić do bardzo poważnych komplikacji, a może być nawet przyczyną śmierci. Nieprawdą jest, że im wcześniej przejdzie się ospę wietrzną, tym problemy wynikające z tej choroby są mniejsze. Jest pewien okres w początkach życia dziecka gdzie istnieje podwyższony poziom ryzyka powikłań.

Pozwolę sobie tu wymienić tylko kilka powikłań związanych z ospą wietrzną. Najczęstszym powikłaniem ospy jest wtórne, ropne zakażenie skóry. Zdarza się ono gdy ospowe wykwity zostaną rozdrapane i zakażone bakteryjnie. Wtórne zakażenie w obrębie głowy może doprowadzić do powiększenia węzłów chłonnych. Wszelkie zakażenie zmian skórnych może doprowadzić do bardzo niebezpiecznej formy ospy a co za tym idzie i do jej powikłanego przebiegu. Skutkiem może być między innymi głębokie owrzodzenie oraz namnażanie się bakterii we krwi czyli posocznica.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Ewelina
  • Ewelina
  • 02.01.2012 14:12

Ważne jest czytanie ze zrozumieniem.
A widać, że osoby komentujące tekst nic za Chiny ludowe nie zrozumiały.
Pozdrawiam i radzę czytać w skupieniu ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
potato
  • potato
  • 01.01.2012 17:45

http://vaccgenocide.wordpress.com/
Metoda Gozdzikowej może i lepsza bo wypracowana przez pokolenia bez naruszania systemu obronnego,a dr.Majewska i jej podobni próbują uswiadomić to ludzkosci i podjąć swiadomy odpór i walkę z zagrożeniem dla cywilizacji jakie niosą szczepienia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Z.Bieniecki
  • Z.Bieniecki
  • 01.01.2012 03:29

Powielany temat. Odgrzewany kotlet.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.