Facebook Google+ Twitter

Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie będzie dłużej czynny!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-11-16 11:34

W związku z ogromnym zainteresowaniem programem „Nowoczesny patriotyzm”, już od najbliższego weekendu, pracownicy Ośrodka Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie, zapraszają w każdą sobotę i niedzielę, w godz.: 9:15 – 17:15.

 / Fot. Mariokol, Creative Commons 2.0W pierwszej połowie listopada 2012 r. już ponad 21 tys. osób odwiedziło Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Imponująca frekwencja zwiedzających związana jest z listopadowym programem czterech Muzeów – Rezydencji Królewskich „Nowoczesny patriotyzm”.

Przez cały listopad b.r. wstęp do Muzeum Łazienki Królewskie, Zamku Królewskiego w Warszawie, Muzeum Pałac w Wilanowie oraz Zamku Królewskiego na Wawelu jest bezpłatny. Muzeum Łazienki Królewskie chcąc jeszcze bardziej zwiększyć zainteresowanie programem, wprowadziło weekendowe zwiedzanie Pałacu na Wyspie pod przewodnictwem edukatorów Ośrodka Edukacji. Dla zwiedzających to wspaniała okazja do poznania historii serca Letniej Rezydencji Stanisława Augusta oraz dziejów królewskiej kolekcji malarstwa.

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują wejściówki dostępne w Kasie Muzeum. Zwiedzanie Pałacu na Wyspie odbywać się będzie co godzinę w ok. 25 osobowych grupach.

Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie przygotował specjalny konkurs dla uczestników weekendowego zwiedzania Pałacu na Wyspie. Nagrodą w konkursie jest katalog „Rembrandt i inni. Królewska kolekcja malarstwa Stanisława Augusta.”

Od 9 listopada 2012 r. wydłużone również zostały godziny otwarcia Muzeum. Obiekty czynne są codziennie, w godz. 9:00 – 18:00, zaś zabytkowy Ogród od świtu do godz. 19:00.

Zobacz szczegóły na oficjalnym fan page
Ośrodka Edukacji od piątku, 16 listopada 2012
Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.