Facebook Google+ Twitter

Ośrodki dla narkomanów są potrzebne

Narkomania jest chorobą śmiertelną. Żaden z uzależnionych już po terapii nie może powiedzieć "jestem wolny". Ośrodek jest ostatnią szansą na normalne życie i taką szansę może dać jedynie ośrodek. Czasami grupa "A.N.".

Ja z psiakiem / Fot. Grzegorz TraciakNie rozumiem stanowiska rządzących.

Krakowski ośrodek uzależnień, od paru lat przechodzi poważny kryzys finansowy i nie może liczyć na normalne funkcjonowanie, jakie mu się słusznie należy. Przecież w takiej placówce leczą się ludzie śmiertelnie chorzy, a terapia trwa jedynie rok.

To czas wytężonej pracy nad sobą, aby poradzić sobie z tym problemem już do końca życia. Tę szansę daje właśnie pobyt w ośrodku.

Ćpun to też człowiek i jeśli chce żyć, dlaczego nikt nie słucha? Dlaczego trzeba zamknąć go tylko dlatego, że tak naprawdę wszyscy rządzący mają go gdzieś?

Nie ma sponsorów, a bo od gadania "Jak to można pomóc" aż "więdną uszy". Nie trzeba obiecywać, tylko słowa dotrzymać. Uczciwie i bez rzucania słów na wiatr.

Pacjenci ośrodka przechodzą solidna terapię.Niestety, wielu do nałogu powraca. Wielu, a nawet bardzo wielu narkomanów także umiera. Warto"zainwestować"w każdego narkomana. Nie piszę, żeby" otulić ciepełkiem", lecz zagwarantować mu możliwość leczenia.


Jeden z ośrodków w Krakowie jest takim miejscem, jakie boryka się z trudnościami od paru lat. Leczenie stacjonarne, to przecież dom na 24 godziny.

Nie rozumiem, dlaczego też nikt z rządzących nie dał nawet zastępczego domu.

Przepraszam, ale nie uwierzę, że nie ma kasy na zastępcze lokum, bo można przeznaczyć ją na ten cel, jak tylko się chce.

Wstyd! Na hulanki i swawole kasa jest, ale nie dla ośrodka? Bez odpowiedzi! Czyńcie, a nie gadajcie! Pomóżcie narkomanom, bo chcą żyć!


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 28.11.2009 15:32

5* !!! Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obojętność?Dorotka,to skandal.To nie tak,że w "Ośrodkach dla uzależnionych"pacjencie sobie leżą...Ostro i ciężko pracują nad soba,nad zmiana swojego życia.
Jeśli Ośrodek nie otrzyma kasy to już zostawiam sumieniu Szanownych i władczych Krakowa.
link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie ważene kto,każdy chce żyć.Życie jest darem.Nie można być tak obojętnym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.