Facebook Google+ Twitter

Ossad poleca: 15. Wrocławskie Promocje dobrych książek

Poniżej znajdziecie subiektywny wybór wydarzeń, w których warto uczestniczyć podczas rozpoczynających się w czwartek 15. Wrocławskich Promocji dobrych książek. Odwiedźcie też stronę internetową OKiS-u - będzie się działo o wiele więcej!

Czwartek

Od godz. 16 do 17 przy stoisku WAB (nr 14) Marek Krajewski , autor bestsellerowej serii o przygodach detektywa Eberharda Mocka w Breslau, będzie podpisywać swoje książki.

O godz. 18 w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filii nr 3 przy ul. Morelowskiego 43 rozpocznie się spotkanie z Anną Festnacht-Stupnicką , połączone z promocją jej książki pt. "Od św. Jadwigi do Marka Hłaski. Niezwykłe losy wybitnych ludzi na Dolnym Śląsku". Spotkanie poprowadzi Stanisław Lejda.

O godz. 19.30 w Ośrodku Grotowskiego, Rynek-Ratusz 27, rozpocznie się spotkanie poświęcone książce pt. "Mój Grotowski" . Jest to wybór tekstów Tadeusza Burzyńskiego o Jerzym Grotowskim i Teatrze Laboratorium. Spotkanie poprowadzi prof. Janusz Degler.

Piątek

Od godz. 11.40 do 12.40 w Małym Salonie Literackim będzie trwało spotkanie ze Stanisławem Skowrońskim i jego książką pt. "Skandalista Wojaczek".

O godz. 13 w Ośrodku Grotowskiego, Rynek-Ratusz 27, rozpocznie się pokaz filmu Elżbiety Sitek pt. "Tadeusz Burzyński - wokół Grotowskiego". Będzie okazja, żeby zobaczyć zdjęcia z wrocławskiego spotkania Teatru Narodów z udziałem Eugenio Barby, Petera Brooka, Jean-Louisa Barrault i Jerzego Grotowskiego. Tadeusz Burzyński był jednym z nielicznych dziennikarzy, którzy zdobyli sobie zaufanie Grota (tak nazywali Grotowskiego jego przyjaciele). Uczestniczył w wielu projektach, m.in. w słynnym "Special Project", którego sugestywny opis znajdziemy na kartach książki pt. "Mój Grotowski". Przez 25 lat pisał felietony, które ukazywały się na ostatniej stronie "Gazety Robotniczej", w rubryce "Wątpię, więc jestem". Tadeusz Burzyński zmarł w lipcu 1998 r., w wieku 59 lat.

O godz. 14 w MEDIATECE przy pl. Teatralnym 5 rozpocznie się spotkanie "Wojna z cenzurą, czyli prawda między wierszami". Będzie to opowieść redaktora „Tygodnika Powszechnego” Krzysztofa Kozłowskiego o zmaganiach Redakcji TP z cenzurą PRL. Autor zaprezentuje w czasie spotkania unikalne materiały z archiwum cenzury z lat 1956-1989.

O godz. 17 w Scenie Kameralnej Teatru Polskiego przy ul. Świdnickiej 28 rozpocznie się spotkanie z Andrzejem Stasiukiem , które poprowadzi Stanisław Bereś.

Od godz. 17 do 19 na stoisku nr 15 , pod hasłem „Rodaku uśmiechnij się!" odbędzie się spotkanie z Andrzejem Lichotą , twórcą rysunków satyrycznych i filmów animowanych. Prezentacja jego książki pt. "Rysunki przyczynowo - skutkowe" będzie połączona z konkursem dla czytelników na najlepszy „dymek”.

Od godz.18 do 19 na stoisku Wydawnictwa Dolnośląskiego (nr 32) Andrzej Ziemiański będzie podpisywał egzemplarze swoich książek - "Bramy strachu" i "Miecz Orientu".

O godz. 18.30 w Bibliotece Miejskiej Filii nr 57 przy ul. Szewskiej 38 rozpocznie się spotkanie z Krzysztofem Mroziewiczem , połączone z promocją jego najnowszej książki "Dziennikarz z globalnej wioski". Punkt obowiązkowy dla każdego dziennikarza obywatelskiego!

O godz. 19 w Starej Plebanii przy pl. bp. Nankiera 17 , na terenie Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, rozpocznie się spotkanie z Pawłem Kowalem , wiceministrem spraw zagranicznych, połączone z promocją książki Włodzimierza Bączkowskiego pt. "O wschodnich problemach Polski". Spotkanie poprowadzi dyrektor ZNiO, Adolf Juzwenko.

Sobota

Od godz. 10.20 do 11.20 w Dużym Salonie Literackim będzie trwało spotkanie z Tomaszem Piątkiem , połączone z promocją jego najnowszej powieści pt. " Błogosławiony wiek". Spotkanie poprowadzi Leszek Budrewicz.

Od godz. 14.20 do 15.20 w Dużym Salonie Literackim odbędzie się spotkanie z Rafałem Dutkiewiczem , prezydentem Wrocławia. Będzie to zarazem premiera jego książki pt. "Nowe horyzonty".

Od godz. 16 do 17.30 w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich przy pl. bp. Nankiera 17 potrwa spotkanie z Andrejem Chadanowiczem i prof. Lavonem Barszczeuskim , poświęcone niezależnej kulturze białoruskiej.

O godz. 19 w Muzeum Architektury przy ul Bernardyńskiej 5 rozpocznie się spotkanie z Martyną Wojciechowską, znaną dziennikarką i podróżniczką, autorką książki "Przesunąć horyzont" i albumu "Misja Everest". Prowadzenie - Robert Chojnacki.
Niedziela

Od godz.10.15 do 11.15 w Dużym Salonie Literackim uczestniczyć będzie można w panelu dyskusyjnym z udziałem Danuty Hübner , komisarza Unii Europejskiej ds. Polityki Regionalnej. Dyskusję poprowadzi Mariusz Urbanek.

Szczegółowy program: http://www.wpdk.okis.pl/aktualnosci_2006.php

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.