Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13049 miejsce

Ostania debata przedwyborcza w Gdańsku

14 listopada, w ostatni dzień kampanii wyborczej przed niedzielnymi wyborami samorządowymi w Brzeźnie odbyła się debata kandydatów do Rady Miasta Gdańska.

Debata przedwyborcza w Gdańsku Brzeźnie, 14 XI 2014 r. / Fot. Roman Gąsienica







Debata kandydatów do Rady Miasta Gdańska z pierwszego okręgu wyborczego do którego należy: Brzeźno, Nowy Port, Letnica, Przeróbka, Stogi, Krakowiec-Górki Zachodnie, Wyspa Sobieszewska, Rudniki, Olszynka, Orunia-Św. Wojciech-Lipce odbyła się w piątkowy wieczór w osiedlowym klubie „Projektornia” Gdańskiego Archipelagu Kultury przy ul. Dworskiej 29A, w Gdańsku Brzeźnie.

Zaproszenie na spotkanie z mieszkańcami Brzeźna prowadzone przez Krzysztofa Wieckiego, gdańskiego radnego Prawa i Sprawiedliwości (PiS) przyjęli przedstawiciele wszystkich siedmiu ugrupowań pierwszego okręgu: Agnieszka Zalewska z Gdańska Obywatelskiego, Adam Jałoszyński z komitetu Masz Wybór Waldemara Bartelika, Kamil Sobkiewicz z Nowej Prawicy, Grzegorz Zieliński z komitetu Wspólnota Patriotyzm Solidarność, Franciszek Potulski z Sojuszu Lewicy Demokratycznej Lewica Razem, Cezary Śpiewak-Dowbór z Platformy Obywatelskiej i Roman Itrich z Prawa i Sprawiedliwości.

Kandydaci podczas debaty przedwyborczej wypowiedzieli się m.in. w sprawie celowości dalszego utrzymania Straży Miejskiej, utworzenia w dzielnicy posterunku policji, planu zagospodarowania terenu dla Brzeźna, rejonu Gałczyńskiego-Krasickiego gdzie miałyby stanąć dziesięciopiętrowe budynki oraz zabudowy w pasie nadmorskim. Kandydatów pytano także o zachowanie się w przypadku przeprowadzania uchwał nie mających akceptacji społecznej.

W spotkaniu wzięli udział między innymi: mieszkańcy Brzeźna, przedstawiciele Rady Dzielnicy, Stowarzyszenia "Inicjatywa Społeczna Miłośników Brzeźna" oraz kandydat do Rady Miasta Gdańska Mateusz Błażewicz z komitetu Masz Wybór Waldemara Bartelika, który odstąpił od udziału w debacie na rzecz Adama Jałoszyńskiego kandydującego do rady z tego samego komitetu.

Dwa dni wcześniej, w środę, kandydaci do Rady Miasta spotkali się w Centrum Integracji Społecznej w Nowym Porcie przy ul. Floriańskiej 3, gdzie przeszło dwie godziny odpowiadali na pytania mieszkańców dotyczące m.in. Rady Dzielnicy, Budżetu Obywatelskiego oraz rozwoju sportu w portowej dzielnicy. Niesłabnące emocje wywoływały również takie tematy jak aktywizacja zawodowa bezrobotnych oraz unoszący się fetor i smog nad Nowym Portem.

Kandydaci do Rady Miasta Gdańsk okręgu nr 1 (list 7, kandydatów 56, mandatów 5):

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 1. Falandysz Jaromir Jerzy (l.30); 2.Hamadyk Łukasz Mariusz (l.30); 3. Wasilewski Dariusz Jacek (l.54); 4. Karc Janusz (l.54); 5. Gwoździkowska Krystyna (l.67); 6. Milewska Małgorzata (l.49); 7. Kwiatkowska Urszula Agata (l.67); 8. Małopolski Adam Andrzej (l.46); 9. Jachym Marta Anna (l.36); 10. Itrich Roman Wawrzyniec (l.49);

Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 1. Słodkowski Dariusz (l.28); 2. Olek Magdalena (l.25); 3. Śpiewak-Dowbór Cezary Jan (l.26); 4. Rydlewska-Kowalik Sylwia Barbara (l.31); 5. Dunajewska-Daszczyńska Beata Elżbieta (l.48); 6. Kaźmierczyk Lech Artur (l.45); 7. Sowińska Olga Iwona (l.35); 8. Węsek Hanna Mariola (l.56); 9. Bób Dominik (l.23);

Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem 1. Dziubanii-Pniewska Ewa (l.59); 2. Kowalska Alicja (l.51); 3. Kożyczkowski Stefan (l.65); 4. Mollin Krystyna Helena (l.65); 5. Potulski Franciszek Józef (l.71);

Komitet Wyborczy Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke 1. Sobkiewicz Kamil Andrzej (l.30); 2. Ignaciuk Barbara Irena (l.50); 3. Handzel Karol (l.19); 4. Uchańska Izabela Ewa (l.52); 5. Wysocki Jan Mieczysław (l.50);

Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnota Patriotyzm Solidarność 1. Kornatowicz Krzysztof Janusz (l.58); 2. Zieliński Grzegorz Lech (l.61); 3. Kamiński Marek Krzysztof (l.24); 4. Gawina Jarosław Piotr (l.52); 5. Górska Małgorzata (l.55); 6. Troszyński Sebastian Aleksander (l.41); 7. Turzyńska Magdalena Maria (l.36); 8. Gałka Jolanta (l.43);

Komitet Wyborczy Wyborców "Gdańsk Obywatelski" 1. Wiszniewska Magdalena Maria (l.38); 2. Bartków Agnieszka (l.37); 3. Zaleski Piotr (l.63); 4. Moeller Milena Katarzyna (l.24); 5. Tomaszewski Rafał (l.38); 6. Zalewska Agnieszka Magda (l.31); 7. Błażyński Rafał (l.21); 8. Kaczmarek Miłosz Marek (l.18); 9. Kwiatkowska Iwona Barbara (l.51);

Komitet Wyborczy Wyborców Masz Wybór -Waldemara Bartelika 1. Błażewicz Mateusz Oskar (l.26); 2. Hołubowski Jacek Mariusz (l.40); 3. Nagucki Aleksander (l.74); 4. Literski Mirosław Andrzej (l.52); 5. Czupa Stefan Józef (l.67); 6. Wiśniewska Anna Maria (l.27); 7. Stanisławek Anna Agnieszka (l.28); 8. Damps Grażyna Barbara (l.50); 9. Łężna Magdalena (l.38); 10. Jałoszyński Adam Jarosław (l.40);

Przypomnijmy. Głosujący na każdej z kart do głosowania: biała - kandydaci na radnych, niebieska - kandydaci na radnych sejmiku wojewódzkiego i różowa – kandydaci na prezydenta (Adamowicz Paweł Bogdan (l.49), KW Platforma Obywatelska RP; Bartelik Waldemar Franciszek (65), KWW Masz Wybór-Waldemar Bartelik; Jaworski Andrzej (43), KW Prawo i Sprawiedliwość; Lieder Ewa (46), KWW Gdańsk Obywatelski, Szczukowski Jarosław (37), KKW SLD Lewica Razem; Wysocki Zbigniew Maksymilian (30), KW Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke) stawiają po lewej stronie przy jednym nazwisku kandydata na karcie do głosowania znak X.

Obwody głosowania w Gdańsku Brzeźnie: Szkoła Podstawowa Nr 20, ul. Wczasy 3, "Projektornia" Gdański Archipelag Kultury, ul. Dworska 29A, Stowarzyszenie Szkoły Gedanensis, ul. Dworska 34, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych Nr 1, ul. Krasickiego 10.

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 16 listopada 2014 roku, w godzinach od 7.00 do 21.00. Uprawnieni do głosowania są mieszkańcy Gdańska, którzy ukończyli 18 lat oraz wyborcy zamieszkujący w Gdańsku po uprzednim wpisie do stałego rejestru wyborców miasta.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.