Facebook Google+ Twitter

Ostaszewska, Novika, Bonda i Stoparczyk na ringu z dzieciakami

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-09-05 20:06

10 września o godz. 11.00 w warszawskim Kinie Muranów odbędzie się "Filmowy ring" czyli spotkanie zapowiadające festiwal Kino Dzieci oraz inaugurujące kampanię "Dzieciaki na horyzoncie".

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Kino_Muranow.jpg

Chcę, żeby film zaczarował mnie, jak wtedy, gdy byłem mały

/Adam Woronowicz -aktor/

"Filmowy ring"
, to zabawa w filmowe skojarzenia, w której zmierzą się ambasadorki festiwalu Kino Dzieci i kampanii "Dzieciaki na horyzoncie": Maja Ostaszewska (aktorka), Novika (wokalistka), Katarzyna Bonda (pisarka), Katarzyna Stoparczyk (dziennikarka) oraz bardzo mądre dzieciaki.Podczas spotkania odbędzie się także pokaz filmu krótkometrażowego "Królik i jeleń" (reż. Péter Vácz) i będzie okazja do indywidualnej rozmowy z ambasadorkami i organizatorami festiwalu.

Dział edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty od kilkunastu lat prowadzi projekt Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej skierowany do uczniów. Ma on nie tylko promować dobre dziecięce kino, ale także inspirować i wspierać jego autorów. Odbywa się on w ponad 40. miastach i uczestniczy w nim 39 tys. osób. Przez ostatnie trzy lata SNH organizowało w warszawskim kinie Muranów jesienne przeglądy kina dla dzieci, które stały się inspiracją do zorganizowania Kina Dzieci. Jest to filmowa uczta dla dzieci (5-12 lat) rodziców czy opiekunów, która polega nie tylko na oglądaniu filmów. To również dyskusje, zabawy, zajęcia plastyczne i warsztaty.

Największe w Polsce filmowe święto dla dzieciaków rozpoczyna się 27 września i potrwa do 5 października.

Podczas festiwalu będą konkursy, a nagrody przyzna jury złożone z dziennikarzy i pisarzy. W skład pierwszego wejdą: Alina Gutek, Zuzanna Ziomecka i Paweł T. Felis. Pisarzy reprezentować będą: Joanna Olech, Agata Królak i Rafał Kosik. Najlepszy film festiwalu wybierze także publiczność.

Imprezie towarzyszy konferencja w Warszawie i cykl paneli w Poznaniu, Katowicach, Krakowie i Wrocławiu pod hasłem "Kręcimy kulturą dla dzieci". Na konferencję i panele wstęp wolny, trzeba jedynie zarejestrować się za pośrednictwem strony www.kinodzieci.pl. Natomiast pokazy są biletowane. Cena: od 5 do 12 zł.

Szczegółowy program festiwalu Kino Dzieci można zobaczyć na podanej powyżej stronie.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.