Facebook Google+ Twitter

Ostatni darmowy seans filmowy na wrocławskim Rynku

W niedzielę kończy się ósmy międzynarodowy festiwal filmów "Era Nowe Horyzonty". Natomiast w sobotę, o 21.30 odbył się ostatni darmowy seans dla wrocławian. Rynek po raz ostatni w tym roku zamienił się w "otwartą" salę kinową.

Rynek - ekran na którym wyświetlane będą filmy / Fot. Piotr RaszewskiDzisiaj po raz ostatni Wrocławianie oraz goście "Ery Nowych Horyzontów" będą mieli okazję obejrzeć na Rynku darmowy seans kinowy. Wyświetlony zostanie tegoroczny film Francesco Munzi "Schyłek nocy". Opowieść o ubogiej, młodej rumuńskiej dziewczynie, która niesłusznie posądzona o kradzież, zostaje wyrzucona z pracy. Pozostając bez źródła utrzymania spotyka Lonuta, swoją dawną miłość. Uczucie ożywa na nowo.

Tłem filmu są trzy warstwy społeczne współczesnych Włoch - bogaci, biedni oraz imigranci. Strach przed codziennością tych ostatnich, niemoc w konfrontacji z bogatym pracodawcą, ciężar odpowiedzialności za brak pracy wmawiany przez biednych, mimowolnie kojarzą się z naszymi polskimi doświadczeniami. Film "Schyłek nocy" został bardzo ciepło przyjęty przez publiczność festiwalową w Cannes 2008.

To nie są fotele do których przyzwyczaiło nas kino, ale nie po wygodę, a po wrażenia przyjdziemy na Rynek. / Fot. Piotr RaszewskiPlac Gołębi mieszczący się w zachodniej pierzei Rynku na którym w ramach festiwalu "Era Nowe Horyzonty" ustawiono ogromny ekran kinowy, swoją nazwę zaczerpnął od gaszących w kamiennych poidłach pragnienie ptaków. Wprawdzie poidła zostały usunięte, ale gołębie przylatują nadal. Tutaj też przy fontannie można znaleźć Życzliwka, jednego z ponad 50 wrocławskich krasnali.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.