Facebook Google+ Twitter

Ostatni dzień pielgrzymki do Ziemi Świętej. Relacja

Pielgrzymi II Archidiecezjalnej Pielgrzymki Krakowskiej do Ziemi Świętej opuścili Nazaret. To ostatni dzień ich podróży.

Pielgrzymka do Ziemi Świętej- kard. Stanisław Dziwisz 22 kwiecień 2012 r. / Fot. Tadeusz Warczak/ z albumu autorkiPrzez wzgórza galilejskie udali się w stronę Kafarnaum. Przez wszystkie te dni, mogłam przekazywać relację dzięki ks. dr hab. Janowi Machniakowi, prof. UP Jana Pawła II oraz ks. Robertowi Pietrzykowi, który codziennie dostarczał świeże wiadomości z pielgrzymki.


Relacja z pielgrzymki do Ziemi Świętej

Dzień rozpoczął się wizytą na Górze Błogosławieństw. Galilea jest zieloną krainą, gdzie uprawia się oliwki, winogrona oraz pszenicę i hoduje się bydło. Jest to rzeczywiście ziemia mlekiem i miodem płynąca. Po lewej stronie, trochę
przez mgłę, widać Jezioro Genezaret.

Pielgrzymka do Ziemi Świetej / Fot. Tadeusz Warczak/ z albumu autorkiNa Górze Błogosławieństw panuje spokój. Jest wczesny ranek. Idziemy do kościoła zbudowanego w latach 60. na miejscu starożytnej bazyliki o kształcie oktagonalnym. Na tej górze Pan Jezus wygłosił kazanie, w czasie którego ogłosił program, który jest jakby nowym"dekalogiem". Pan Jezus, podobnie jak Mojżesz dał podstawy nowej rzeczywistości, którą nazywamy Królestwem Bożym.

Fotorelacja z Jordanu
Pielgrzymka do Ziemi Świętej / Fot. Tadeusz Warczak/ z albumu autorkiJego podstawą jest osiem błogosławieństw (por. Mt 5,1-12). Pan Jezus przypomina, że podstawą królestwa, które On założył na ziemi jest miłość, dlatego błogosławieni czyli szczęśliwi są ci, którzy są ubodzy w duchu, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, cisi...

Na Górze błogosławieństw odkrywamy żywe ślady wizyty bł. Jana Pawła II, który w roku 2000 odwiedzał Ziemię Świętą. W Sanktuarium pracują siostry Franciszkanki, które prowadzą schronisko dla pielgrzymów.

Pielgrzymka do Ziemi Świętej / Fot. Tadeusz Warczak/ z albumu autorkiNad Jeziorem Genezaret Pan Jezus rozpoczął publiczną działalność od powołania Piotra, któremu kazał zarzucić sieci w jezioro, chociaż Piotr łowił całą noc i nic nie przywiózł do brzegu. Po cudownym połowie Piotr wpadł jednocześnie w przerażenie i zachwyt. Sieć była pełna ryb.

Wiedział, że stało się coś niezwykłego. Nawet prosił Mistrza z Nazaretu, aby odszedł od niego, bo czuł się człowiekiem grzesznym. Pan Jezus powiedział mu, żeby się nie bał i obiecał, że ludzi będzie łowił. Po połowie Piotr zaprosił Mistrza do swojego domu. Ewangelia mówi, że Chrystus przyjął gościnę i uzdrowił teściową Piotra. Dziś w Kafarnaum oglądamy ruiny domu z czasów Pana Jezusa oraz starą synagogę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.