Facebook Google+ Twitter

Ostatni dzień zapisów do V edycji olimpiady DialNet Masters!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-02-21 16:18

Wrocław, 21 lutego 2011 r. - Ponad 20 tysięcy uczestników z całej Polski zarejestrowało się do portalu www.dialnetmasters.pl. Marzą, by zostać Mistrzami Internetu ‘2011 i w nagrodę polecieć na Florydę oraz zobaczyć Cape Canaveral. Jak dotąd, najwięcej zespołów zarejestrowało się z województw śląskiego (557), dolnośląskiego (480) i mazowieckiego (478).

www.dialnetmasters.pl / Fot. DialNetWrocław, 21 lutego 2011 r. - Ponad 20 tysięcy uczestników z całej Polski zarejestrowało się do portalu www.dialnetmasters.pl. Marzą, by zostać Mistrzami Internetu ‘2011 i w nagrodę polecieć na Florydę oraz zobaczyć Cape Canaveral. Jak dotąd, najwięcej zespołów zarejestrowało się z województw śląskiego (557), dolnośląskiego (480)
i mazowieckiego (478).

Które dwa zespoły spośród pasjonatów internetu zwyciężą i wygrają podróż do USA, dowiemy się
16 czerwca 2011 r. podczas Wielkiego Finału we Wrocławiu.

- Wszystkim zespołom już dziś życzę powodzenia w kolejnych etapach olimpiady. Szczególnie bliskie są mi drużyny z Dolnego Śląska, bowiem stąd właśnie wywodzi się Telefonia DIALOG, organizator DialNet Masters - mówi Robert Banasiak, wiceprezes Zarządu Telefonii DIALOG. - Jednak w rywalizacji to nie miejsce zamieszkania uczestników ma znaczenie. Liczą się sprawny umysł i biegła znajomość zagadnień związanych z internetem i technologiami teleinformatycznymi. DialNet Masters jest olimpiadą równych szans - dodaje.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie DialNet Masters jest przedsięwzięciem, w którym nie ma znaczenia, czy uczestniczy są uczniami prestiżowych liceów z dużych miast, czy też uczęszczają do małych wiejskich szkół. Wśród laureatów poprzednich edycji olimpiady byli zarówno uczniowie
z dużych miast, takich jak Sosnowiec, Kędzierzyn-Koźle czy Legnica, jak i wiosek, np. Skierbieszów czy Kolno.

Tegoroczna edycja DialNet Masters kontynuuje, zapoczątkowaną w ubiegłym roku, ideę integracji społecznej młodzieży i aktywizacji seniorów. Organizator olimpiady podkreśla prawo każdego człowieka do bycia pełnoprawnym członkiem społeczeństwa i przeciwdziała zjawisku wykluczenia społecznego. Na maj br. zaplanowano zespołowe szkolenia komputerowe dla osób starszych „Surfuj
z Seniorem”. Mastersi, czyli uczestnicy olimpiady, przełamują bariery wiekowe, mentalne, intelektualne i sprawnościowe.

V edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy organizowana jest przez Telefonię DIALOG pod honorowym patronatem prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej i przy merytorycznym wsparciu Politechniki Łódzkiej, Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych, Cisco Networking Academy oraz firmy Intel. Sponsorami są Intel, BroadSoft, iSpot Apple Premium Reseller i Diallo – nowa telefonia komórkowa. Patronatem medialnym wydarzenie objęli ESKA TV, radio ESKA, portal Onet.pl, portal mmmojemiasto.pl, Wiadomości24.pl, edukacjanet.pl, niepelnosprawni.pl oraz magazyn komputerowy „CHIP” i magazyn „Integracja”.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.