Facebook Google+ Twitter

Ostatni dzwonek dla biało-czerwonych przed EURO 2012

28,6 proc. zwycięstw kadry Franciszka Smudy, to za mało, aby marzyć o dobrym wyniku na EURO 2012. Wydawać by się mogło, że statystyki, to jedynie zestawienia nic nieznaczących cyfr. Jest jednak inaczej - prezentują one stan faktyczny.

Sonda

Czy Franciszek Smuda powinien nadal przygotowywać Biało-Czerwonych do EURO 2012?

Na podstawie danych z lat 1921-2010 porównałem osiągnięcia reprezentacji Polski w piłce nożnej w pierwszych 14 meczach pod wodzą każdego z selekcjonerów. W stworzonym rankingu znalazło się miejsce dla 17 szkoleniowców. Natomiast nie uwzględniłem w nim trenerów, którzy prowadzili swoje zespoły w mniejszej ilości meczów. Wyniki uszeregowałem według kolejno wskaźnika zwycięstw (iloraz liczby zwycięstw i liczby meczów), liczby zwycięstw, różnicy bramek, liczby strzelonych bramek. Zwycięzcą rankingu okazał się Janusz Wójcik, który odniósł zwycięstwa w 71,4 proc. meczów. Na podium znaleźli się także Antoni Piechniczek i Paweł Janas z wynikiem 64,3 proc.. W czołówce rankingu znalazło się także dobre 5 miejsce dla Leo Beenhakkera, który w swoich pierwszych 14 meczach odniósł 8 zwycięstw oraz 6 pozycja dla Kazimierza Górskiego (50,0 proc. zwycięstw).

Kiepski start kadry Smudy


W tym zestawieniu bardzo blado wypada obecny selekcjoner Franciszek Smuda. Prowadzona przez niego drużyna odniosła jedynie 4 zwycięstwa, remisując przy tym 5 spotkań i w 5 doznając porażki. Z wskaźnikiem zwycięstw na poziomie 28,6 proc. zajął on 15. miejsce, czyli 3. od końca. Należy także podkreślić, że wynik ten jest o wiele słabszy od średniej wynoszącej 47,5 proc.

Czy może być lepiej


Niestety wyniki reprezentacji tylko 4 spośród analizowanych selekcjonerów zostały poprawione w kolejnych meczach. Drużyna Ryszarda Koncewicza odniosła w przyszłości kolejne 15 zwycięstw, osiągając wskaźnik zwycięstw na poziomie 41,9 proc., Swoje wyniki poprawiły także drużyny Jacka Gmocha, Kazimierza Górskiego i Wojciecha Łazarka. Niestety żadnemu ze szkoleniowców, którzy osiągnęli po 14 meczach podobne do Franciszka Smudy wyniki, nie udało się przekroczyć pułapu 45,0 proc. zwycięstw.

Jedynym powodem do optymizmu jest fakt, że na turnieje międzynarodowe kwalifikowały się także drużyny selekcjonerów, którzy nie osiągali najlepszych wyników jak Antoni Piechniczek (38,5 proc. zwycięstw), czy Jerzy Engel (41,4 proc.). Może to być niestety złudne, gdyż
gdy drużyna Piechniczka zdobywała 3 miejsce na Mistrzostwach Świata 1982 w Hiszpanii, jego zespół wygrywał około 60,0 proc. swoich spotkań.

Czas na zmiany!


Biorąc pod uwagę opracowane rankingi i całościowe dane statystyczne dotyczące występów Biało-Czerwonych, ich szanse na Mistrzostwach Europy 2012 wydają się być mizerne. Możemy liczyć na cud lub opracować nową koncepcję przygotowań. To ostatni gwizdek, aby zmienić trenera. Czy Franciszek Smuda utrzyma posadę?

Mam nadzieję, że niezależnie od decyzji władz polskiej piłki, wyniki naszej drużyny narodowej poprawią się. Smutno jest liczyć mecze bez zwycięstwa, czy bez strzelonego gola. Do EURO 2012 pozostało 603 dni!
null

http://d.wiadomosci24.pl/g2/pdf/911_e24d300af1717bda0e4bae5223d24e38.pdf

http://d.wiadomosci24.pl/g2/pdf/750_f8daec32d41864bab5982d3da560ba2c.pdf

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Czy jest ktoś kto ma wątpliwości , ze nie jest dobrze ...minimalizując !?
De facto jest źle i co gorsza nie widać poprawy, tylko nieznaczne symptomy.
Może "chłopcy" potrzebują odblokowania !? To żart oczywiście , mimo publikacji prasowych w tym kontekscie. Przecież to dorośli Panowie grający najczęściej od lat w profesjonalnych ,znaczacych klubach nie tylko w Polsce by nie rzec w Europie(moze w sensie wyższych wartosci w relacji z krajowa piłka)I co ble ble i znowu będzie po staremu !?
Ostatni gwizdek na diametralne zmiany !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Adam Gacki
  • Adam Gacki
  • 15.10.2010 14:04

Najlepiej nie jest. Póki co nie widać drużyny, która miałaby walczyć o choćby wyjście z grupy podczas EURO 2012. Trudno powiedzieć, co z tym Smudą zrobić. Z jednej strony lepszego na chwilę obecną w Polsce nie znajdziemy. Z drugiej to ostatni moment na zmiany. Trzeba nadal trzymać kciuki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.