Facebook Google+ Twitter

Ostatni dzwonek na Międzykulturowych Nawigatorów

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2008-10-10 14:42

Tylko trzy dni zostały na zgłoszenie się do akcji Międzykulturowi Nawigatorzy, organizowanej przez British Council. Międzykulturowi Nawigatorzy to trzyletni międzynarodowy program, którego celem jest upowszechnienie umiejętności, które stają się coraz bardziej niezbędne w globalizującym się świecie: dialogu międzykulturowego i zdolności przywódczych. W programie jest miejsce dla 450 młodych ludzi z 16 krajów europejskich, w tym dla 60 z Polski.

 / Fot. www.britishcouncil.plMłodzi Polacy, którzy gotowi są zmieniać otaczającą ich rzeczywistość mogą do 12 października rejestrować się na stronie www.britishcouncil.pl Nawigatorem może zostać każdy w wieku od 18 do 35 lat, kto chce budować bardziej otwartą i różnorodną Europę i jest gotów poświęcić czas na warsztaty (12 dni szkoleniowych w pierwszym roku programu), prace nad międzynarodowymi projektami i staże. Mogą to być studenci, członkowie organizacji pozarządowych, przedstawiciele administracji publicznej i pracownicy międzynarodowych korporacji.

W ramach projektu odbędą się z dialogu międzykulturowego (w Warszawie i Krakowie), prace w zespołach międzynarodowych nad zagadnieniami związanymi z diasporą, emigracją, wykluczeniem ze zglobalizowanego świata oraz staże i praktyki w zagranicznych organizacjach pozarządowych, sektorze publicznym i biznesie.

Ci, którzy zechcą samodzielnie realizować własne inicjatywy, mogą liczyć na wsparcie British Council w postaci szkoleń z zarządzania projektami, fundraisingu oraz częściowego finansowania najlepszych pomysłów.

Międzykulturowi Nawigatorzy rozpoczną współpracę w roku, który został ustanowiony przez Unię Europejską Europejskim Rokiem Dialogu Międzykulturowego. Więcej o Europejskim Roku Dialogu Międzykulturowego na www.dialog2008.pl. Program jest realizowany w Polsce we współpracy ze Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej w Warszawie i Stowarzyszeniem Willa Decjusza w Krakowie.

Do przedsięwzięć prowadzonych przez British Council należy również szereg projektów kulturalnych, edukacyjnych i społecznych. Ich celem jest dzielenie się twórczymi ideami i osiągnięciami Zjednoczonego Królestwa oraz udostępnianie Polakom wiedzy i umiejętności pomocnych w jednoczącej się Europie. W 2008 roku British Council obchodzi 70-lecie działalności w Polsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.