Facebook Google+ Twitter

Ostatni klaps na planie nowego filmu z Janem Fryczem

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-09-13 18:41

W sobotę 10 września 2011 padł ostatni klaps na planie irlandzko-polskiej koprodukcji w reżyserii Nory Mc Gettigan pt. „Sanctuary”. W rolach głównych zobaczymy Jana Frycza, Agnieszkę Żulewską, Anne-Marie Duff.

 / Fot. Sławek, lic. CC 2.0/ wikipediaFilm Nory Mc Gettigan to opowieść o zmieniających się relacjach ojca i córki, którzy w obliczu trudnej sytuacji, próbują odbudować swoją więź. Jan Michalski (Jan Frycz), odnoszący sukcesy chirurg plastyczny, po powrocie z delegacji znajduje pod drzwiami trzydniową prasę. Jest pewien, że po trzydziestu latach wspólnego życia odeszła od niego żona. Tak się jednak nie stało. Jej martwe ciało Jan odnajduje w ogrodzie. Mężczyzna postanawia uciec od problemów, a zwłaszcza od córki, Nadii (Agnieszka Żulewska). Pod pretekstem wyjazdu służbowego leci do Irlandii, gdzie jego czarowi ulega Maire (Anne-Marie Duff). Jednak Jan nie potrafi zapomnieć o żonie - młoda kobieta mu ją przypomina. Nadia, w obawie przed utratą ojca, postanawia pojechać za nim do Irlandii i sprowadzić go do domu. Ale czy Jan jest gotów, by wrócić?


Irlandzkim producentem jest firma Venom. Koproducentem ze strony polskiej jest nowoutworzone Wajda Studio. Film powstaje przy współfinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Irlandzkiego Komitetu Filmowego (Irish Film Board, Bord Scannán na hÉireann). Zdjęcia realizowano w Polsce i Irlandii.


Misją Studia Wajdy jest wyszukiwanie talentów wśród debiutujących reżyserów / Fot. Materiały promocyjne i otoczenie ich kompleksową opieką w najwrażliwszym momencie ich kariery filmowej – na samym starcie. „Sanctuary” to pierwsza produkcja Studia i jednocześnie debiut irlandzkiej reżyserki Nory Mc Gettigan, znanej do tej pory w Polsce z krótkich metraży: „A Song for Rebecca” (selekcja Cannes, Cinefondation 2005) czy „Jak to jest być moją matką” (nagroda specjalna San Sebastian 2008 oraz FPFF w Gdyni 2008).

Dystrybucja filmu w Polsce planowana jest przez firmę Best Film jesienią 2012.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.