31403 miejsce

Ostatni mecz Jerzego Dudka w Realu Madryt i pożegnanie. Wideo

Real Madryt rozgromił przed własną publicznością UD Almerię 8:1 (2:1). Ostatni mecz w barwach Królewskich rozegrał Jerzy Dudek. Zespół i kibice urządzili mu wzruszające pożegnanie.

Jerzy Dudek / Fot. Zureks, C.C. 3.0W ostatniej, 38. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy Real Madryt rozgromił 8:1 (2:1) zamykającą tabelę UD Almerię.

Od początku spotkania widać było dominację gospodarzy. Już w 4. minucie gry swojego pierwszego gola w meczu zdobył Cristiano Ronaldo. Warto dodać, iż bramka ta była 39. trafieniem Portugalczyka w lidze w sezonie 2010/2011, co jest rekordem w historii Primera Division.

W dalszej części gry oglądaliśmy podobne widowisko. Real atakował, a Almeria szukała swojej szansy w grze z kontry. W 31. minucie na 2:0 podwyższył Adebayor, który walczy o pozostanie w ekipie Jose Mourinho. Chwilę później kontaktowego gola zdobył Uche i do końca pierwszej połowy meczu, goście pozostawili swoim kibicom nadzieje na korzystny wynik. Do przerwy Real prowadził z UD Almerią 2:1.

Jerzy Dudek ostatni raz wystąpił w barwach Realu. / Fot. EPA/JUANJO MARTINW drugiej połowie na boisku istniała już tylko jedna drużyna. Real Madryt za sprawą Adebayora (53 i 73), Benzemy (48 i 63), Ronaldo (77) i wychowanka klubu Joselu (87) dobili przeciwnika i zagwarantowali swoim kibicom wielkie widowisko.

W 78. minucie meczu nastąpił ważny moment dla Polaków. Wtedy właśnie boisko opuścił Jerzy Dudek, który najprawdopodobniej rozegrał swoje ostatnie spotkanie w barwach Królewskich. Dudek opuścił boisko przez szpaler ustawiony z piłkarzy Realu Madryt, a z trybun słychać było skandowane nazwisko naszego rodaka. Real Madryt pokonał UD Almerię 8:1.

Wygraną z Almerią, Real zakończył ciężki sezon 2010/2011. Królewscy ostatecznie zajęli drugą lokatę w lidze zdobywając 92 punkty oraz mając na swoim koncie 101 bramek zdobytych i 33 straconych. W sobotni wieczór mistrzostwo Hiszpanii przypieczętowała FC Barcelona, która pokonała Malage CF 1:3.

Real Madryt - UD Almeria 8:1 (2:1)
Bramki: Ronaldo (4 i 77), Adebayor (31, 53 i 73), Benzema (48 i 63), Joselu (87) - Uche (33)