49593 miejsce

Ostatni sparing przed Euro. Polska zremisowała z Danią 1:1

W ostatnim sparingu reprezentacji Polski przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy, po bramce Jacka Krzynówka zremisowaliśmy 1:1 z Duńczykami. Dla gości gola strzelił Martin Vingaard.

Kibic reprezentacji Polski Przed meczem towarzyskim Polska Dania w ramach przygotowań do Euro2008 kibic przed wejściem na stadion w Chorzowie. / Fot. PAP Adam CiereszkoW pierwszej akcji Duńczyków, Denis Rommedahl dośrodkował z prawej strony w nasze pole karne, ale Niclas Bendtner nie dosięgnął piłki. Przez pierwsze minuty meczu, walka toczyła się w środku pola. Widać, że piłkarze nie chcieli forsować tempa przez upał, który panuje na Śląsku. W 10. minucie Jakub Wawrzyniak wszedł z piłką w pole karne i bardzo dobrze ją uderzył, jednak Thomas Soerensen spokojnie złapał futbolówkę. W 14. minucie Euzebiusz Smolarek podał na wolne pole do Macieja Żurawskiego, ale ten nie wiedział co zrobić z piłką i cofnął ją do tyłu.

W 18. minucie Euzebiusz Smolarek podał w pole karne do Tomasza Zahorskiego, a ten mimo "opieki" oddał strzał na bramkę rywali. Chwilę potem długą piłkę otrzymał Niclas Bendtner, gracz Arsenalu próbował okiwać Jacka Bąka, ale ten nie dał się zaskoczyć i wybił piłkę na rzut rożny. W 23. minucie Maciej Żurawski podał do Euzebiusza Smolarka, ten odegrał do Marcina Wasilewskiego, a gracz Anderlechtu Bruksela dośrodkował, jednak piłka minęła spokojnie bramkę rywali. W 28. minucie spotkania Martin Retov podał dobrze do Niclasa Bentnera, jego strzał odbił się od Artura Boruca, ale ostatecznie do piłki podbiegł Martin Vingaard i strzelił pierwszą bramkę dla Danii.

W 32. minucie Martin Jorgensen dośrodkował z lewej strony w pole karne, obrońca reprezentacji Polski wybił piłkę głową przed pole karne, futbolówka trafiła pod nogi jednego z graczy Danii, ale ten nie potrafił uderzyć celnie na bramkę Artura Boruca. Za chwilę Marcin Wasilewski podał do Euzebiusza Smolarka, ten zdecydował się wejść w pole karnie, gdzie został sfaulowany. Sędzia podyktował rzut karny dla Polski w 35. minucie spotkania. Do piłki podszedł Maciej Żurawski, który źle uderzył piłkę i trafił wprost w Thomasa Soerensena.

Ebi Smolarek pociesza Macieja Żurawskiego po nie strzeleniu karnego w pierwszej połowie towarzyskiego meczu Polska Dania rozgrywanego na stadionie w Chorzowie. Reprezentacja Polski przygotowuje się do gry na Euro 2008. / Fot. PAP Adam CiereszkoW 42. minucie spotkania Maciej Żurawski podał piłkę do Euzebiusza Smolarka, ten wyłożył ją Jackowi Krzynówkowi, który strzelił na bramkę. Po rykoszecie futbolówka wpadła do bramki Duńczyków. Tylko chwilę trzeba było czekać na odpowiedź gości, Niclas Bendtner podał do nie pilnowanego Denisa Rommedahla, jednak Artur Boruc dobrze wyszedł i uchronił Polaków przed stratą drugiej bramki. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie i na tablicy wyników widnieje wynik 1:1.

Na początku drugiej połowy Niclas Bendtner wygrał pojedynek z Mariuszem Jopem, ale dośrodkowanie młodego napastnika wyłapał spokojnie Artur Bouc. Chwilę później Paweł Golański podawał do Jacka Krzynówka, którego dośrodkowanie zablokował Per Kroldrup. W 55. minucie Wojciech Łobodziński próbował dobrze dośrodkowywać futbolówkę z lewego sektora boiska, jednak tym razem bez powodzenia. Dwie minuty później Marcin Wasilewski został sfaulowany przez Christiana Poulsena. Sędzia odgwizdał rzut wolny i pokazał żółtą kartkę, a do piłki podszedł Jacek Krzynówek. Dośrodkowanie jednak nie wyszło i piłka opuściła końcową linię boiska.

Cztery minuty później Euzebiusz Smolarek poradził sobie z Perem Kroldrupem i gdyby nie wyszedł z piłką za końcową linię, mogłaby być bramkowa okazj. W 66. minucie spotkania, poza swoim polem karnym dobrze główkował Artur Boruc i gdyby nie ta interwencja, Niclas Bendtner mógłby mieć stuprocentową okazję na zdobycie bramki. W 71. minucie Wojciech Łobodziński podawał do Marcina Wasileskiego, ten nisko dośrodkował w pole karne, ale Roger Guerreiro nie zorientował się w sytuacji i piłka nie wpadła do duńskiej siatki.

Za chwilę Wojciech Łobodziński znalazł się z piłką na dwudziestym metrze i zdecydował się na strzał, ale niestety Thomas Soerensen wybił futbolówkę na rzut rożny. W 82. minucie Roger Guerreiro wszedł z lewej strony w pole karne, podał do Łukasza Garguły, ale ten niecelnie trafił w piłkę i kolejna okazja na bramkę została zmarnowana. W odpowiedzi
Kenneth Perez w 84. minucie dośrodkowywał z prawej strony. Piłkę wybił w głąb boiska jeden z naszych obrońców.

W 85. minucie spotkania szybki kontratak przeprowadziła ekipa Leo Beenhakkera. Dariusz Dudka podał na drugą stronę do Pawła Golańskiego, ten przebiegł z piłką trzydzieści metrów, dośrodkował, niestety zbyt głęboko i bramkarz rywali spokojnie złapał piłkę. W 87. minucie Roger Guerreiro został sfaulowany z prawej strony pola karnego Danii. Rzut wolny wykonywał Łukasz Garguła, ale jego dośrodkowanie było fatalne. Mimo wielu dośrodkowań Polaków, bramka nie padła i sędzia zakończył spotkanie Polski z Danią.

Polska - Dania 1:1 (1:1)
0:1 - Martin Vingaard 28'
1:1 - Jacek Krzynówek 42'

Żółte kartki: Christian Poulsen
Stadion: Stadion Śląski, Chorzów.
Widzów: około 60 tys.
Sędzia: Philippe Kalt (Francja).

Składy:
Polska: 1. Artur Boruc - 13. Marcin Wasilewski, 6. Jacek Bąk, 2. Mariusz Jop, 3. Jakub Wawrzyniak (46' 4. Paweł Golański) - 21. Tomasz Zahorski (46' 16. Wojciech Łobodziński), 5. Dariusz Dudka, 18. Mariusz Lewandowski, 8. Jacek Krzynówek (77' 10. Łukasz Garguła), 7. Euzebiusz Smolarek (77' 11. Marej Saganowski) - 9. Maciej Żurawski (46' 20. Roger Guerreiro)

Dania: 1. Thomas Soerensen - 3. Anders Christensen, 4. Per Kroldrup, 6. Martin Vingaard (68' 21. William Kvist), 7. Lars Jacobsen - 5. Martin Retov (64' 15. Thomas Kristensen), 2. Christian Poulsen (78' 20. Thomas Augustinussen), 10. Martin Joergensen (46' 12. Thomas Rasmussen), 9. Denis Rommedahl - 8. Morten Nordstrand (46' 14. Kenneth Perez), 11. Niclas Bendtner (89' 18. Dennis Sorensen).