Facebook Google+ Twitter

Ostatni sprawiedliwy - Lepper

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-12-10 21:33

Gdy pierwszy raz przeczytałem informację o "seksaferze" pomyślałem, że przejdzie ona bez większego echa. Później zdanie to musiałem zmienić. Dwukrotnie. Ale nadal nie potrafię przewidzieć rozwiązania.

Andrzej Lepper. Fot. Rafał Jaśkowski/Dziennik ŁódzkiByć może nie powinienem się dziwić, gdyż polska polityka zaskakuje nieustannie. Jednak ów poniedziałkowy poranek minionego już tygodnia zdawał się być mało zaskakujący. Początkowo bowiem była to dla mnie kolejna "niby afera". Jednak dalsze przemyślenia, już po porannej herbatce, kiedy rozum musiał już zacząć w pełni funkcjonować oraz kolejne fakty płynące z głośników radia kazały mi zmienić nieco zdanie.

Zdałem sobie sprawę, że bez względu na ostateczne rozwiązanie, będzie to kosztowało polską politykę sporo. Komuś bowiem dostać się musi. Bo przecież za wyciągnięciem tej sprawy nie stoi tylko zdecydowanie opozycyjna "Gazeta Wyborcza". Ktoś tą informację musiał "wypuścić". A przecież nie musieli to być węszący działacze opozycji, ale choćby ludzie z PiS, którym przecież Andrzej Lepper coraz bardziej przeszkadza, a jego elektorat jest jednocześnie łakomym kąskiem dla partii Jarosława Kaczyńskiego. No bo kto, jak nie Prawo i Sprawiedliwość, przejęłoby te rzesze wyborców zawiedzionych, czy też po prostu nie mogących już głosować na skompromitowanego wicepremiera obecnego rządu.

Byłoby to więc wyjście komfortowe dla PiS. W zasadzie jest nadal, gdyż nie wiadomo co się okaże. Po tyłku dostać może jednak tylko albo Lepper, albo "Gazeta Wyborcza" i środowisko z nią związane. W gruncie rzeczy PiS zyskuje już teraz, kiedy w fatalny sposób zareagowały partie opozycyjne, a ośmieszyły się wręcz ich kobiece liderki z Julią Piterą z PO i Izabelą Jarugą Nowacką z lewicy. Największy problem jest jednak w tym, że zwycięsko z tej batalii może wyjść sam Lepper. Przecież gdy okaże się niewinny, to jego głośne hasła o zamachu stanu znów mogą pociągnąć za sobą pewną grupę społeczeństwa. To Andrzej Lepper okaże się ostatnim sprawiedliwym. A to dla Polski dobre nie będzie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Mirnal cała prawda :).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oprócz Pitery i Jarugi ośmieszyły się Staniszkis i Środa. Zamiast asekuracyjnie coś mądrego, to założyły, że Łyżwa maczał i kłamie. A Łyżwa dał im popalić i pismakom na konferencji...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.