Facebook Google+ Twitter

Ostatni tekst Bogusława Sieleckiego w W24...

Dalit to osoba o najniższym statusie społecznym lub wręcz umiejscowiona poza kastą w systemie stanowym Indii. Są oni „niedotykalni" przez to, że wykonują tzw. „nieczyste zawody”. Hipotetycznie w Polsce dalitem zostać może każdy.

Katyń - wejście / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:KatynPL-wejscie.jpg- No to się porobiło, Janku, takie spotkało nas narodowe nieszczęście! Smoleńsk od dziesiątek lat był dla Polaków symbolem kaźni, męczeństwa i nieszczęść wszelakich. To miejsce dla nas przeklęte, gdzie giną najwybitniejsi synowie, a ostatnio także i córki naszego narodu.

- Nic dziwnego, że ktoś nawet nazwał ten rejon Golgotą Wschodu: tam gdzie spojrzeć, same zwłoki...

- Oj Janku, Janku, przecież to nie o to chodzi. Faktów nie należy wyśmiewać, ani opłakiwać. Należy je zrozumieć. Rozum chyba nie jest jednak twoją mocną stroną. Najwięcej hałasu robią puste naczynia i puste głowy. Cały czas media koncentrują się na tej olbrzymiej ludzkiej tragedii. Jak to zwykle bywa o jednych mówi się dużo, innych od czasu do czasu tylko się wymienia. Przecież śmierć poniósł tam również kandydat na urząd prezydenta Polskim, Jerzy Szmajdziński. Ta wybitna postać polskiej polityki ostatnich lat - oaza spokoju, mądrości i zadumy - warta chyba jest szerszego wspomnienia.

- Mam podobne spostrzeżenia. Przecież także Izabela Jaruga-Nowacka jest niepowetowaną stratą społeczeństwa polskich dalitów. Czyż ta tragedia jest mniej istotna, a ból Jej rodziny, przyjaciół i znajomych gorszego gatunku? Nie słyszałem w ostatnich dniach nawet przypomnienia najkrótszej definicji polskiej lewicy, której jest autorką. Stwierdziła, że lewicę można zdefiniować prosto: ma stanąć po stronie mrówek, a nie mrówkojadów. Czyż w obliczu tej śmierci nie warto przypomnieć choćby tylko tych jakże ważnych i ważkich słów?

- Tak, Janku, dokonań niektórych ludzi nie chce się widzieć ani oficjalnie docenić. Cichą ofiarą katastrofy jest kolejna bohaterka nie Gruzji, nie Ukrainy, a Polski właśnie: Jolanta Szymanek-Deresz, od lat walcząca o prawa kobiet i prawa zwykłego, szarego dalita do godnego życia. Niezłomnie stała na stanowisku, że podpisanie Karty PP jest gwarantem respektowania praw wszystkich obywateli Polski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (21):

Sortuj komentarze:

Myślę,że było wielu pracowników bezpieki współpracujących z ruchem wyzwolenia spod władzy wielkiego brata.Ja znam kilku.O wiele gorsi byli donosiciele,którzy w swej podłości zniszczyli niejednego sąsiada i przyjaciela.Były i żony, które donosiły na mężów.Można by tak długo wyliczać kto komu ile zła uczynił, ja wolę wyliczać, ile kto dobra uczynił.Nienawiść jest złym doradcą i rodzi zło.Pozdrawiam wszystkich grzebiących i wyciągających brudy i zaszłości historyczne.Zgoda buduje, kłótnia rujnuje.Czas przestać żywić się" padliną".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co mam napisać?"Cytat Bogusława Sieleckiego"Kocham kochać... Ludzi...".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Lesławie - pani Beata ma zapewne na mysli pierwszy tekst zmarłego link
i całą pod nim dyskusję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Beatko ja nie idealizuję Bogusława. Ale według moich odczuć, był takim właśnie człowiekiem.Ty również pomagasz ludziom - zatem czy to źle,że tak napisałem.To jest właśnie wartość nieprzemijająca. Podobnie chyba jak Ty nie lubię dobrązowiać postaci ,zresztą nie tylko historycznych. Właśnie w imię prawdy. Pozdrawiam serdecznie

Komentarz został ukrytyrozwiń

[*]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Doprawdy nie wiem co powiedzieć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Leszku..nie przesadzaj..O zmarłych nie mówi się żle,ale nie zgadzam sie z tym idealizowaniem śp. Bogusława..

(*)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Teks napisałem nie po to, aby dzielić,bo zawsze uważałem,że należy łączyć a nie dzielić.Jednocześnie nigdy nie kłamię , ale staram się pisać prawdę i stąd ten komentarz bo byłem to winny mojemu Przyjacielowi,który ciężko przeżył rozstanie z w24, które dla niego było ukochanym serwisem w którym spędził prawie 4 lata.Opublikował 122 teksty,3 galerie i napisał 524 komentarze.Cześć jego pamięci, odszedł bowiem człowiek serdeczny o niepospolitym umyśle, kochający ludzi i pomagający ludziom. A to wartość nieprzemijająca.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rozmowy z dalitem. Dywizjon 1004 - Wiadomości24
15 Kwi 2010 ... Dalit to osoba o najniższym statusie społecznym lub wręcz umiejscowiona poza kastą w systemie stanowym Indii. Są oni „niedotykalni" przez to ...
link
Oby znowu czyjaś śmierć nie wywołała "podziałów", może nie Polski, ale w naszym serwisie. Przyznam, że nie mam tak ścisłych informacji i na pewno nie jestem tak biegły w poruszaniu się po Serwisie W24, jak Lesław, ale dowiedziawszy się o śmierci Bogusia wpisałem Jego nazwisko w pole wyszukiwania naszego Serwisu i pokazał mi się taki oto wynik:
Rozmowy z dalitem. Dywizjon 1004 - Wiadomości24
15 Kwi 2010 ... Dalit to osoba o najniższym statusie społecznym lub wręcz umiejscowiona poza kastą w systemie stanowym Indii. Są oni „niedotykalni" przez to ...
link No i komu wierzyć? Lesława bardzo szanuję i cenię. Pozostaję w "Kropce". Poratujcie mnie i nie pozostawiajcie mnie osamotnionego w rozterce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ten tekst ukazał się 20 kwietnia 2010 r. godz.14.32 w serwisiehttp://www.kronikarz.org.pl/felietony/boguslaw-sielecki/168-rozmowy-z-dalitem-dywizjon-1004
Ostatni tekst Bogusława Sieleckiego na w24 ukazał się 2010-01-13 08:28 to gwoli prawdy historycznej.Od stycznia nie było żadnego tekstu Bogusława, chyba, że przeleżał w zamrażarce i dopiero po śmierci został opublikowany .Od tej daty(styczniowej) Biguś publikował na www.Sadurski.com i www.kronikarz.org.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.