Facebook Google+ Twitter

Ostatni weekend Polskich motorowodniaków

6-7 września to już ostatni weekend startów motorowodniaków w Polsce.

Lechosław Rybarczyk / Fot. Bartłomiej WichniarzW dniach 6-7 września odbędą się w Polsce ostatnie zawody motorowodne w sezonie 2008. W Zbąszyniu (woj. Wielkopolskie)zostaną rozegrane Mistrzostwa Europy w klasie S-550 oraz ostatnie eliminacje Mistrzostw Polski w klasach O-125, T-550, T-400 oraz OSY-400.

- Liczymy na bardzo dobry start w Mistrzostwach Europy i na dwa medale - złoty i srebrny. Walka prawdopodobnie rozegra się pomiędzy Lechosławem Rybarczykiem (mistrzem świata), a Łukaszem Ciołkiem (wicemistrzem świata). Jeśli nasi zawodnicy nie będą mieli żadnych usterek to powinno być bardzo dobrze
- powiedział Paweł Szabelewski, Sekretarz Generalny Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego.

Lechosław Rybarczyk to jeden z najbardziej utytułowanych zawodników motorowodnych w Polsce i Europie w swojej kolekcji posiada 20 medali mistrzostw świata i Europy w tym cztery złote medale mistrzostw świata.

Klasa S-550. Silnik o pojemności od 351 ccm do 550 ccm, kadłub typu katamaran, łódź z zawodnikiem musi ważyć minum 260 kg, a długość kadłuba musi wynosić minimum 3,70 m. Zawodnicy ścigają się na trasie w kształcie trójkąta o długość powyżej 1 km, pokonują 10 okrążeń. Wygrywa ten, kto przyjedzie pierwszy i prawidłowo ominie boje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.