Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19418 miejsce

Ostatni zbrodniarz wojenny byłej Jugosławii aresztowany

Serbskie służby specjalne aresztowały dziś Gorana Hadžića - ostatniego z listy 161 zbrodniarzy wojennych pozostających na wolności i poszukiwanych przez Międzynarodowy Trybunał Karny dla byłej Jugosławii.

Goran Hadžić w 1992 roku / Fot. Christian Maréchal/WikiCommons/Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 Generic licenseO aresztowaniu Gorana Hadžića poinformował dziś Międzynarodowy Trybunał Karny dla byłej Jugosławii, który - jak czytamy w oświadczeniu - wyraził "zadowolenie" z tego powodu oraz nadzieję na szybką ekstradycję Hadžića do Hagi.

Czytaj też: To już 15 lat... Tragiczna historia Srebrenicy


Hadžić w latach 1992-1994 był prezydentem Republiki Serbskiej Krajiny - bałkańskiego państwa istniejącego w latach 1991-1995, które nie zostało nigdy uznane przez społeczność międzynarodową.

53-letni Hadžić oskarżony jest przez haski trybunał m.in. o "eksterminację bądź morderstwo setek Chorwatów lub nie-serbskich cywili" na kontrolowanym przez siebie terytorium Chorwacji.

 / Fot. ICty.org/screenshot

Czytaj też: Srebrenica: sprawiedliwość po latach


Goran Hadžić był ostatnim przebywającym na wolności figurantem listy 161 zbrodniarzy wojennych poszukiwanych przez haski trybunał dla byłej Jugosławii.

Szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski na wieść o zatrzymaniu Hadžića powiedział, że "to bardzo dobra wiadomość." Sikorski złożył także gratulacje serbskiemu rządowi i jak zaznaczył - zatrzymanie Hadžića "na pewno ułatwi Serbii rozmowy o zbliżeniu się z Europą".

Czytaj też: Sikorski: zatrzymanie Hadżicia to bardzo dobra wiadomość
Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 06.11.2011 06:43

najwięksi zbrodniarze to amerykanie oraz zafajdana unia europejska,mam nadzieję,że to unijne bagno się rozpadnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.