Facebook Google+ Twitter

Ostatnia droga Sławomira Mrożka w strugach deszczu [zdjęcia]

Współautorzy: Dawid Serafin

Setki krakowian, mimo niesprzyjającej pogody, pożegnało osobiście wybitnego dramaturga Sławomira Mrożka. Najpierw oddawali hołd w Barbakanie, skąd rozpoczął się kondukt żałobny do Kościoła św. Piotra i Pawła, gdzie złożono jego prochy.

1 z 23 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Prochy zmarłego pisarza najpierw znalazły się w Barbakanie, gdzie krakowianie mogli wpisać się do księgi pamiątkowej. Fot. Dawid Serafin
Prochy zmarłego pisarza najpierw znalazły się w Barbakanie, gdzie krakowianie mogli wpisać się do księgi pamiątkowej. Fot. Dawid Serafin

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Dziękuję za fotorelację, dzięki której można spojrzeć na wydarzenie z jeszcze jednego punktu widzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Takie wyznanie, że Sławomir Mrożek omijał Grodzką istotnie przekazał dr Andrzej Nowakowski w felietonie Marii Stepan we wczorajszych wieczornych wiadomościach Jedynki. Wypowiedziane podczas spacerów po Krakowie było zapewne rodzajem refleksji, która dawała wyraz dystansowi, jaki autor "Emigrantów" zachowywał wobec pewnej formy polskości, uosabianej przez Skargę.
Nie sądzę jednak, by Mrożek był tak małostkowy, by "się pogniewać" za pochówek obok słynnego kaznodziei. Śmierć wszystkich zrównuje.
Faktem jednak jest, że zaszedł fakt paradoksalny, skądinąd wymowny, że mamy w naszym Panteonie różnych myślicieli, a nie tylko jednostki jednego wymiaru.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Krzysztof Krzak - dziękuję za uwagi co do treści galerii, jak zwykle coś zawsze umknie uwadze autora.

@Andrzej Chorążewicz - cała ceremonia trzeba przyznać została przeprowadzona skromnie ale z klasą, godną jednego z najbardziej wpływowych pisarzy ostatnich dziesięcioleci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, iż nazwy mieszkańców miast piszemy małą literą (a zatem: tysiące krakowian, a nie Krakowian). Natomiast "Tango" i "Emigranci" to dramaty, nie powieści.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.