Facebook Google+ Twitter

Ostatnia odsłona wystawy „Marek Krauss i uczniowie” w Wołominie

Wystawa „Nikifor warszawski i jego uczniowie” kończy swą trasę w Wołominie. Przemyskie Centrum Kultury, Gminny Ośrodek Kultury Łajski, Legionowo Ratusz i Powiatowy Zespół Szkół Specjalnych to miejsca jej prezentacji.

W kinie" Kultura" w Wołominie, 17 marca dokonano otwarcia wystawy prac wykonanych przez uczniów Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych z Legionowa. Praca z wystawy "Nikifor warszawski i jego uczniowie" / Fot. Jerzy JastrzębskiPowstały one pod opieką artystyczną Marka Krausa znanego malarza sztuki naiwnej. Nikifor warszawski, bo tak nazywany jest artysta pracuje w placówce od początku tego roku szkolnego jako woluntariusz.

Wystawa zaistniała w tym miejscu dzięki długoletniej znajomości Marka Krausa z właścicielem kina "Kultura" w Wołominie Marcinem Przetackim, kolekcjonerem obrazów. - Miasto Wołomin to miejsce, z którym silnie jest związany Marek - mówiła o artyście jego Marek Krauss i pani Wanda Lipińska,jego dawna sąsiadka i animator kultury w Wołominie / Fot. Jerzy Jastrzębskiznajoma, Wanda Lipińska. Pani Wanda jest animatorem kultury w Wołominie i dawną jego sąsiadką.

Artysta w Wołominie namalował wiele obrazów, których tematem stało się miasto, jego okolice i ludzie tu mieszkający. Wystawa to takie symboliczne połączenie dawnych i obecnych przeżyć, doznań w jedno życie malarza. Na otwarciu obecni byli goście z Uczniowie szkół wołomińskich z opiekunami / Fot. Jerzy Jastrzębskiwielu szkół wołomińskich, Domu Kultury MDK, Powiatowego Ośrodka Etnograficznego-Galeria przy Fabryczce, PCPR, Zespołu Ekonomicznego Szkół i Przedszkoli w Wołominie.

Warsztaty malarskie są jednymi z wielu projektów prowadzonych w szkole, jako zajęcia pozalekcyjne - dzieliła się wiedzą z zebranymi Ewa Górecka nauczycielka z Legionowa. Zajęcia i wydarzenia z nimi związane maja głęboki walor terapeutyczny i dydaktyczny. Pozwalają Pani Ewa Górecka opiekunka" Warsztatów Malarskich" ,Marek Krauss i uczniowie z Legionowa / Fot. Jerzy Jastrzębskiuczniom przełamywać różnorakie bariery wewnętrzne. Pan Marek uczy jak przenosić swoje uczucia na papier za pomocą pędzelka i farb. Jak materializować to, co niewidoczne i nieuchwytne. Plenery malarskie, wystawy to dodatkowe atrakcje, które pozwalają poznać wielu ludzi ze świata kultury, sztuki. To spotkania z rówieśnikami. To rozmowy w domach rodzinnych na ten temat. W pracach młodych twórców z Legionowa uderza świeżość spojrzenia, radość z życia. Ta postawa wobec życia wyraża się w doborze kolorów,liniach charakterystycznych dla tego nurtu sztuki.

Prace cieszą się dużym zainteresowaniem zebranych, a szczególnie uczniów szkół wołomińskich.
Pani Kamila Świerkowska, Ewa Górecka (nauczycielki odpowiedzialne za "Warsztaty malarskie")
oraz Nikifor warszawski, wraz z młodymi artystami pracują już usilnie nad nowymi malarskimi projektami. Pełni optymizmu przygotowują się do nowych wystaw,plenerów. Wiosna to najlepsza pora na rozpoczęcie nowego sezonu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.