Facebook Google+ Twitter

Ostatnia próba przed "bratobójczym" Turniejem Czterech Skoczni

Przed nami weekend Puchar Świata w skokach w Engelbergu czyli ostatni sprawdzian przed 61. Turniejem Czterech Skoczni. Czy dalej będziemy świadkiem pojedynku pomiędzy, przeżywającą renesans, drużyną niemiecką a austriackimi tytanami? Jak zaprezentuje się powracający Kamil Stoch?

Łeb w łeb


Na zdjęciu główni rywale obecnego sezonu Gregor Schlierenzauer, a za nim Severin Freund. / Fot. Bożena Zajiczek-PanuśOd początku sezonu jesteśmy świadkami niebywałego pojedynku dwóch narodów. Niemiecka drużyna odmłodniała, jest niezwykle silna i jednym słowem przeżywa renesans. Czy to znaczy, że Austriacy zostaną trwale zdetronizowani? Drużyna Aleksandra Pointnera wcale nic sobie z tego nie robi. Austriacy w tym sezonie odnieśli przecież już 3 zwycięstwa. Widać jednak wyraźną tendencję: Nieprzerwanie, Niemcy i Austriacy tasują między sobą miejscami na podium. Sami zobaczmy:

Lillehammer: W pierwszym indywidualnym konkursie sezonu, wygrał Severin Freund. Tuż za nim znalazł się Thomas Morgenstern. W drugim konkursie poszczęściło się Austriakom i zwyciężył Gregor Schlierenzauer.

Kuusamo: W indywidualnym konkursie w Kuusamo wygrał Severin Freund. Najlepszy z Austriaków, Schlierenzauer był 4. Wellinger był tuż za nim.

Soczi: Podczas próby przedolimpijskiej w Soczi w pierwszym konkursie Gregor Schlierenzauer zajął 1. miejsce. Severin Freund był drugi, trzeci zaś był Andreas Kofler. W niedzielnych zmaganiach wygrał Andreas Kofler, ale za to dwóch Niemców znalazło się tuż za nim: Richard Freitag był 2., młody lecz nieustraszony Andreas Wellinger był 3.

Niemiecko-Austriacki Turniej Czterech Skoczni


Austriackie media zapowiadają, że 61. Turniej 4 Skoczni będzie „gorący” / Fot. screenJest to bardzo dobra wiadomość dla skoków, albowiem szykuje się bardzo interesujący pojedynek podczas nadchodzącego 61. Turnieju Czterech Skoczni. Austriackie media orzekły zbliżającą się rywalizację mianem „bratobójczej”, albowiem, obie drużyny Austriaków oraz Niemców są prowadzone przez trenerów z Austrii. Inne portale mówią o Niemiecko-Austriackim Turnieju Czterech Skoczni i bynajmniej nie mają tu na myśli tylko i wyłącznie miejsc, w których rozegrane zostaną zawody.

Zwycięzca zeszłorocznego turnieju, Gregor Schlierenzauer podkreśla, że trzeba liczyć się z Niemcami. "Oni skaczą bardzo czysto i pewnie, ale my nie musimy się chować. Nasza drużyna reprezentuje równie dobrą jakość." Czytaj więcej na news.at

Stoch wraca do gry


Na razie czeka nas ostatnia próba przed Turniejem Czterech Skoczni czyli Puchar Świata w Engelbergu (konkursy w sobotę i niedzielę). Warto zwrócić uwagę, jak pokaże się Kamil Stoch, który wraca do rywalizacji po treningach w Ramsau i odpuszczonym weekendzie w Soczi.
Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.