Facebook Google+ Twitter

Ostatnia prosta poznańskiego Dworca Głównego

Euro 2012 zbliża się coraz większymi krokami. Czy kibice przybywający na mecze do stolicy Wielkopolski skorzystają z nowego dworca? Wszystko wskazuje na to, że tak!

Nowy Dworzec Główny w Poznaniu / Fot. TriGranit/mat.pras.Otwarcie dworca zaplanowano na przełomie maja i czerwca, dokładna data powinna być znana na początku przyszłego tygodnia. W tej chwili trwają ostatnie prace wykończeniowe i kosmetyczne, PKP urządza swoje pomieszczenia, między innymi kasy biletowe, Punkt Informacji Kolejowej, lada dzień powinno zacząć instalować się Centrum Informacji Miejskiej. - Ten tydzień jest decydujący jeśli chodzi o odbiory techniczne nowego dworca. Liczymy na to, że do końca tygodnia będą oficjalne opinie Sanepidu oraz straży pożarnej, mamy nadzieję, że pozytywne, co pozwoli na wystąpienie do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego o wydanie zgody na użytkowanie obiektu - mówi Przemysław Terlecki, przedstawiciel firmy TriGranit w Poznaniu.

Wszystkie najważniejsze prace zostały już wykonane
Ukończono już budowę kładki prowadzącej z mostu Dworcowego do hali nowego Wnętrze nowego dworca w Poznaniu / Fot. TriGranit/mat.pras. dworca PKP. Gotowe są wszystkie sanitariaty, przechowalnia bagażu, windy, schody, drogi ewakuacyjne. Uszczelniono i zakończono budowę dachu, zdjęto folie ochronne, na hali dworca montowane są ławeczki, trwa mycie posadzek, malowanie i tynkowanie ostatnich niewykończonych ścian. Prywatni najemcy przygotowują swoje lokale pod działalność komercyjną.

Dworzec kolejowy, autobusowy, galeria handlowa i przystanek Poznańskiego Szybkiego Tramwaju czyli Zintegrowane Centrum Komunikacyjne

Wnętrze nowego dworca w Poznaniu / Fot. TriGranit/mat.pras.Równolegle do prac związanych z oddaniem dworca PKP trwają zaawansowane prace przy budowie nowego terminalu PKS oraz galerii handlowej. Widać, jak wzdłuż mostu Dworcowego rośnie kolejna, bliźniacza część budynku, który będzie wyglądał tak samo jak nowy dworzec PKP. Do końca maja powinny zapaść decydujące uzgodnienia z miastem dotyczące budowy nowego układu komunikacyjno-drogowego umożliwiającego dojazd na teren Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego i wolnych torów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

kam
  • kam
  • 20.05.2012 19:12

Dziś winda na dworcu w Poznaniu przy peronie I się zablokowała. Przez 3 min dzwoniłem dzwonkiem aby ktoś zareagował. Niestety nikt się tym dzwonkiem nie przejmował.
W końcu winda jakoś się sama otworzyła z moją pomocą.

Poszedłem na dworzec do kogoś z informacji aby zapytać się dlaczego nikt nie zareagował na wezwanie o pomoc. Dowiedziałem się, że nikt nie czuwa w tym zakresie nad bezpieczeństwem podróżnych na dworcu głównym PKP w Poznaiu.

Mówiąc szczerze te windy od początku nie budziły mojego zaufania. Jakość ich wykonania nie wydaje mi się zbyt solidna. Przypominają one windy montowane w obiektach klatek schodowych w zwykłych budynkach .

Windy w obiektach użyteczności publicznej powinny charakteryzować się większą prędkością , wielkością i jakością wykonania tak aby mogły przewozić odpowiednie obciążenie i ilość osób. Tymczasem te windy są klaustrofobiczne małe.

Na dworcu w którym czasami z pociągu będzie wysiadać kilka tyś osób nikt nie będzie czekał przecież 2 min na to aż wina pokona wysokość jednej kondygnacjowi. W przypadku dużej ilości podróżnych utworzą się tam kolejki w oczekiwaniu na windę. Nie ma też szans aby do windy wjechał większy wózek inwalidzki. Z pewnością nie zmieści się tam też wózek matki z dzieckiem dla dwójki dzieci. Kilka razy widziałem już matki próbujące zmieścić się w tej windzie z takim właśnie wózkiem.

W mojej ocenie te winny powinny być zdemontowane i zastąpione większymi i szybszymi.

Jeśli to Państwa windy to proszę je wymienić i przeprojektować. Wstydził bym się na waszym miejscu taki chłam instalować! Jak wam nie wstyd instalować coś takiego w takim miejscu ?
Czy to są winy firmy schindler ? Jeśli tak to w mojej ocenie albo ktoś nie potrafił dobrać wind do zadań jakie będą pełnić albo ta firma robi takie marne windy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.